. / Zobraziť tému - Logické myslenie v mágií, áno, ?i nie?
Odpovedať na tému Odpovedať na tému
Strana 2 z 3 Obsah fóra Forum.SelekCIA.COM / ?o si myslíte o ... / Logické myslenie v mágií, áno, ?i nie?  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Má logikcké myslenie svoje opodstatnenie v mágií?
ano
90%
 90%  [ 10 ]
nie
0%
 0%  [ 0 ]
neviem
9%
 9%  [ 1 ]

Celkom hlasov : 11

PríspevokPredmet: Zaslal: Ut Jan 27, 2009 9:54 pm
Bes



Založený: 26.10.2006
Príspevky: 20
  Tak uz len najst zlatu strednu cestu

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: St Jan 28, 2009 9:18 am
armen



Založený: 25.12.2005
Príspevky: 109
Bydlisko: vä?šinou medzi nebom a zemou
 
Bes Napísal:
A vymanit sa spod vplyvu niekoho takeho, kto to dosiahne magiou je asi skoro az nemozne.... bez pomoci a opory niekoho silnejsieho...ako si Ty Asarat a pomoze mu, a ked este k tomu ak ho bude tlacit k vlastnemu mysleniu, tak to moze byt na chvilu az pohromou ....

Pod?a mojich skúseností práve nátlak k samostatnému mysleniu takéhoto ?loveka nakopne a posunie vpred. Lebo sám si už ani nevie uvedomi?, že iba preš?apuje na mieste. Ale dokáže sa z toho vymani? len silný jedinec, a to bez oh?adu na to, Apple Computersi má nad sebou Ašarata alebo nie.

Shaza Napísal:
logika ano aj nie.
Ked bol dalajlama v BA novinarke odpovedal: keby sa dalo tak jedinu vec, ktoru by si chcel dat vyoperovat tak by to bolo logicke myslenie.
Tu je vidiet roznorodost pohladov v zavislosti od toho co sa sleduje a za akym cielom sa ide.

neviem pre?o mám taký tichý dojem, že to Dalajláma myslel tak trošku ironicky;) ve? práve on patrí medzi najväApple Computersších myslite?ov v ezoterike v sú?asnosti.
Iste, ob?as je mozog na obtiaž a ?lovek by radšej nemyslel, ale ak nám ide o to, Apple Computerso sme deklarovali pri vstupe do spolo?nosti, tak bez rozmýš?ania to pod?a mApple Computersa nejde...

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: St Jan 28, 2009 4:39 pm
Shaza



Založený: 13.09.2006
Príspevky: 83
  ak som spravne pochopila o com hovoril - vysvetloval to ako moze logika ludi zmiast pri poznani - pretoze logicke myslenie ako take je zadefinovane aj prvkami spolocnosti a urcitymi naucenymi sposobmi zitia a chapania veci ako takych

neviem ci sa chapeme ale logika nemusi vzdy suvisiet so schopnostou jedinca rozmyslat a mat vlastny nazor

ano bez rozmyslania to nejde asi nikde Wink

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Pi Jan 30, 2009 2:39 am
armen



Založený: 25.12.2005
Príspevky: 109
Bydlisko: vä?šinou medzi nebom a zemou
  hmm pod?a mApple Computersa logika a schopnos? rozmýšApple ComputersaApple Computers dos? úzko súvisia... logika by sa dala zadefinova? ako veda o zákonoch myslenia, v praxi možno ako spôsob, akým sa dopracujeme k ur?itým záverom o konkrétnych skuto?nostiach.

ale myslím, že hranie sa so sloví?kami nebolo pôvodným predmetom diskusie, takže ako moderátor si klepnem po prstoch a už ml?ímWink

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Pi Jan 30, 2009 2:35 pm
Shaza



Založený: 13.09.2006
Príspevky: 83
  ano hranie sa so slovickami by nemalo byt predmetom akej kolvek diskusie

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Pi Jan 30, 2009 4:35 pm
Osse.Nuri.A



Založený: 14.01.2006
Príspevky: 1
Bydlisko: rôzne
 
akolit Napísal:
Logika patrí k prírodným vedám a intuícia ma spirituálny charakter, navzájom sa nevylu?ujú ale sa podporujú aby došli do spolo?ného cie?a. Wink


hm velmi ma to prekvapilo,ale mam presne totozny nazor s tebou kolega

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Logické myslenie v mágií, áno, ?i nie? Zaslal: So Jan 31, 2009 4:11 pm
Amon



Založený: 13.01.2006
Príspevky: 14
Bydlisko: biely v ?iernom vesmíre v jadre bieleho
  ako tak vidim, tak ego sa u ur?itých jedincov nezaprie.. Laughing
ked sme uz tak pri tom sloví?karení a egu.. Apple Computerso myslíte kolegovia, má také ego logiku? Ak áno, Apple Computerso myslíte, akou formou sa prejavuje?

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Re: Logické myslenie v mágií, áno, ?i nie? Zaslal: Ne Feb 01, 2009 7:29 pm
Santa



Založený: 22.12.2005
Príspevky: 102
Bydlisko: O?istec zvaný ZEM
  Kolegovia, kolegi(y)ne,

odporucam pozriet sa na pojem logika do encyklopedie: http://pedia.selekcia.sk/pojem/logika

Citácia:
Skúma myslenie s cie?om vypracova?, explicitne formulova? pravidlá, ktoré by legitimovali naše myšlienkové postupy, Apple Computersiže demonštrovali ich správnos? a príjmeme ich ako logický fakt.


Z toho jasne vyplýva, že logika nie je jedna. Je to súhrn názorov, tvrdení a predpokladov ktoré ad absurdum považujeme za pravdivé.

Citácia:
Pravdivos? tvrdení, že všetky kovy sa teplom roz?ahujú a me? je kov, skúma fyzik. Ak sú tieto tvrdenia (súdy) pravdivé, tak nemusíme robi? žiadne ?alšie fyzikálne pozorovania.


Zjednodušene povedané, ak príjmame globálne preukázané Apple Computersi akceptovate?né fakty za pravdu, považujeme za nelogické pokia? niekto tvrdí opak.


Citácia:
Ak príjmeme za fakt existenciu mágie a magických úkonov, ?alšie skúmané, u?ené, materiály nám môžu pripada? logicky správne. Ak však existenciu mágie a magických úkonov neakceptujeme ako fakt a nepríjmeme ho teda do oboru právd v našej logike, akáko?vek ?alšia snaha u nás vzbudí dojem nelogickosti.


Takže otázka nestojí tak, Apple Computersi logické myslenie v mágii áno alebo nie.
Otázka znie, nako?ko sme ochotný pripusti? zmeny svojej logiky v mágii.

That'a all folks.


_________________
Ten kto nikdy nespí ...
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Ne Feb 01, 2009 7:39 pm
asarat



Založený: 23.01.2006
Príspevky: 94
Bydlisko: vesmír
  No síce si nás pou?il Smile , ale myslím, že naša debata logiky sa odvíjala úplne logicky od iného Smile.


_________________
Ja sa smrti nebojím, ja ju vítam.
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Ne Feb 01, 2009 7:40 pm
Santa



Založený: 22.12.2005
Príspevky: 102
Bydlisko: O?istec zvaný ZEM
  Ak akceptujem tvoje tvrdenie ako pravdivy fakt, znie to logicky Twisted Evil


_________________
Ten kto nikdy nespí ...
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Ne Feb 01, 2009 7:42 pm
asarat



Založený: 23.01.2006
Príspevky: 94
Bydlisko: vesmír
  A v prípade, že sa logika nepožaduje? Apple Computerso potom? Alebo ak ju chce niekto negova?, napríklad.


_________________
Ja sa smrti nebojím, ja ju vítam.
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Ne Feb 01, 2009 7:44 pm
Santa



Založený: 22.12.2005
Príspevky: 102
Bydlisko: O?istec zvaný ZEM
  v tom okamziku uz nehovorime o logike v magii ale o jej potlacani, co je samozrejme uplne ina tema nez o ktorej som hovoril ja Very Happy


_________________
Ten kto nikdy nespí ...
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Ne Feb 01, 2009 7:46 pm
asarat



Založený: 23.01.2006
Príspevky: 94
Bydlisko: vesmír
 
Santa Napísal:
v tom okamziku uz nehovorime o logike v magii ale o jej potlacani, co je samozrejme uplne ina tema nez o ktorej som hovoril ja Very Happy


teraz logicky s tebou súhlasím ja Smile :


_________________
Ja sa smrti nebojím, ja ju vítam.
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Po Feb 02, 2009 9:20 pm
Nekroman



Založený: 21.08.2006
Príspevky: 54
Bydlisko: Cintoríny sveta
 
armen Napísal:

Pod?a mojich skúseností práve nátlak k samostatnému mysleniu takéhoto ?loveka nakopne a posunie vpred. Lebo sám si už ani nevie uvedomi?, že iba preš?apuje na mieste. Ale dokáže sa z toho vymani? len silný jedinec, a to bez oh?adu na to, Apple Computersi má nad sebou Ašarata alebo nie.


Nie všetci sú rovnako silný jedinci. Niekto to dokáže a niekto potrebuje väApple Computersšiu pomoc.
Ašarat stál len tam kde bolo treba. A ak sa niekto postavil na svoje nohy bol tomu rád.
Máš svoju skúsenos? asi si to teda dokázala. Avšak zrejme iný ho ešte potrebujú.
Kiež by tomu tak nebolo.
Mnoho vecí by bolo inak a my by sme mu nemuseli klásApple Computers otázku. Ašarat pre?oApple Computers Pre?o si nepoužil logiku ke? sa to celé za?alo? Na?o si ?akal ke? si videl nelogickos? ur?itých vecí.


_________________
Hrobový pochôdzkár - Memento mori
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Ut Feb 24, 2009 4:04 am
mYXo



Založený: 25.12.2005
Príspevky: 73
Bydlisko: By? blízko
  ja si myslim, ze logika rozhodne ano, ale zasa nemal by jedinec doverovat len nej a mal by byt otvoreny aj inemu chapaniu a vnimaniu, aby nahodou nepotlacal vsetko ostatne logikou... brat do uvahy by sa malo vsetko nie len logika... i ked by som ju radil za velmi dolezitu sucast myslenia a vnimania... nie vzdy si jedinec vie vysvetlit veci logicky a aj napriek tomu z nejakeho dovodu vie, ze je to pravda... Wink

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Strana 2 z 3
Odpovedať na tému Odpovedať na tému
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 Obsah fóra Forum.SelekCIA.COM / ?o si myslíte o ... / Logické myslenie v mágií, áno, ?i nie?

Prejdi na: 



Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB - 2001, 2002 phpBB Group
Časy uvádzané v GMT + 1 hodina