. / Zobraziť tému - Paulo Coelho: Pútnik do Compostely
Odpovedať na tému Odpovedať na tému
Strana 1 z 1 Obsah fóra Forum.SelekCIA.COM / Beletria / Paulo Coelho: Pútnik do Compostely  

PríspevokPredmet: Paulo Coelho: Pútnik do Compostely Zaslal: Št Dec 26, 2013 4:58 pm
armen



Založený: 25.12.2005
Príspevky: 109
Bydlisko: vä?šinou medzi nebom a zemou
  Priatelia, Apple Computersítali ste túto svojho ?asu ve?mi populárnu knihu?
Ako sa vám pá?ila?

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Re: Paulo Coelho: Pútnik do Compostely Zaslal: Št Dec 26, 2013 5:38 pm
Ascher



Založený: 03.01.2006
Príspevky: 89
Bydlisko: Zem
  Ahoj
Ano cital som tuto knihu. A niekolko krat. V prvom pripade to bol cas volna ked som potreboval restartovat hlavu. V druhom pripade som cital to co je mimo riadky. Coelho ma vela knih. Ma svoju cestu a svoje ucenie.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Št Dec 26, 2013 6:21 pm
armen



Založený: 25.12.2005
Príspevky: 109
Bydlisko: vä?šinou medzi nebom a zemou
  U mApple Computersa táto kniha vyvolala také všelijaké pocity. Zo za?iatku som sa snažila jej venova? pozornos?, ale ku koncu ma už vyslovene roz?u?oval ten štýl písania a záver som ledva prelistovala.
Ve?a slov a myšlienky, ktoré som si z toho odniesla ako nie?o hodnotné, som našla asi dve. Neviem, Apple Computersím to bolo, ale mala som pocit, akoby na za?iatku nahodil tému, potom zrazu radšej nechcel prezradi? až tak ve?a a ku koncu to už iba dopísal aby bolo. Nepochybne vie, o ?om píše, ale mám pocit, že je tam prive?a prázdnych slov okolo jednej-dvoch myšlienok a to ma rozladilo ešte viac, ako keby som Apple Computersítala naozaj príbeh, od ktorého ne?akám žiadne "duchovné ponau?enie".
Ostatné knihy od neho som ešte ne?ítala, ale ak toto malo by? to najlepšie, tak neviem neviem, Apple Computersi sa odhodlám kazi? si oApple Computersi.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Št Dec 26, 2013 8:57 pm
asarat



Založený: 23.01.2006
Príspevky: 94
Bydlisko: vesmír
  Nuž môj názor-(nie na uvedeného autora, ale všeobecný) je, že ?asto sa píše obdivuhodne ve?a a o ni?om. Nemám asi právo kritizova? pretože aj moja kniha bola sem tam ozna?ená "zaujímavo" Smile avšak na druhej strane obdivujem niektorých autorov, ako úžasne pracujú zo slovom a textom ako takým.
Budem trošku kontroverzný Smile a spomeniem, že napríklad životopisy Jána Pavla II, Apple Computersi Benedikta XVI, sú toho nádherným príkladom.
V niektorých momentoch autori dokázali o ni?om napísa? neuverite?ných 21 až 27 strán textu a nepoveda? absolútne ni?.
Tu som obdivoval to, ako sa dajú opisova? historické fakty a to bez toho, aby sa ?oko?vek povedalo.
Úprimne si myslím, že je to fakt istým spôsobom umenie.


_________________
Ja sa smrti nebojím, ja ju vítam.
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Št Dec 26, 2013 9:13 pm
Ruth



Založený: 09.09.2012
Príspevky: 5
  Túto knihu od Coelha som asi ne?ítala, ale Alchymista a Veronika sa rozhodla zomrie? sa mi pá?ili. Píše však spôsobom, že sú chvíle ke? do jeho kníh sa radšej nepúš?am.
A nedokázala som od neho do?íta? knižku ani na piaty pokus Smile Ako rieka, ktorá plynie, možno to bolo práve tým, Apple Computerso tu spomínate - ve?a omá?ky okolo.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Pi Dec 27, 2013 10:55 am
armen



Založený: 25.12.2005
Príspevky: 109
Bydlisko: vä?šinou medzi nebom a zemou
  Ruth, myslím, že sa zhodneme. Alchymistu som ešte ne?ítala, ale asi mu predsalen dám šancu, možno to bude o nie?o "koncentrovanejšie" ako tento Pútnik Smile
Tá Veronika je román - vyslovene beletria, alebo sú tam nejaké zaujímavé "ezoterické" myšlienky?

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Pi Dec 27, 2013 4:49 pm
Ruth



Založený: 09.09.2012
Príspevky: 5
  Preberá sa otázka života a smrti, existencia Boha...Apple Computersi smr?ou všetko kon?í...Apple Computers pocity nenávisti aj k sebe samému... premrhané úsilie správa? sa ako nejaký umelo vytvorený obraz... a na prahu smrti, ke? je už všetko jedno si Veronika dovolí spozna? aj pocity, ktoré do tej chvíle potlá?ala ....
Ako využiApple Computers ten ?as nám daný, ke? vieme kedy poslednýkrát vydýchneme...

Asi takto by som to opísala v skratke - nie sú tam nejaké "ezoterické" veci (aspo? ja si nejako na ne nespomínam je to už 9 rokov, Apple Computerso som to Apple Computersítala), ale ur?ite je to fajn Apple Computersítanie, ak má ?lovek plné zuby všetkého... a zdá sa mu, že tu už ni? nemá zmysel... (dáva to priestor sa pozrie? na veci trošku inak).

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: So Dec 28, 2013 1:00 am
Eleanor



Založený: 12.09.2012
Príspevky: 2
  Paulo Coelho je a jeho Alchymista spolu so Strovolovskym magom od K. C. Markidesa boli pre mna asi prve motivacne knihy. Clovek zacne premyslat a vnimat inak a zacnu sa mu chtiac nechtiac otvarat dvere k sebe samemu.
Co sa tyka putnika je to asi jedina kniha od Coelha, kt. som este nedocitala. Mozno preto, ze som do tej Compostely chcela ist a nepodarilo sa-zatial Wink
Vo mne vsak najviac pocitov zanechal spominany Alchymista, Brida a na Brehu Rio Piedra som si sadla a plakala...Coelho ma pomerne lahke citanie a mnoho ukryteho, pre kazdeho co mu treba..takze odporucam, kazde slovo ma svoj vyznam, tak snad to o niecom bude aj pre najnarocnejsich Smile

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Po Jan 06, 2014 1:50 am
Jessie



Založený: 23.11.2006
Príspevky: 13
Bydlisko: tu a tam
  Ja som od Coelha Apple Computersítala pár kníh - Veronika sa rozhodla zomrie?, Na brehu Rio Piedra som si sadla a plakala,?arodejnica z Portobella, Démon a sle?na Prymová, Alchymista.. a musím poveda? že tento ?lovek mi je osobne ve?mi sympatický Smile je fakt že tento autor píše najmä pre širokú verejnos?, ale myslím si že v jeho riadkoch sa dá nájs? ve?a myšlienok, o ktorých sa Apple Computersu?om ve?akrát proste nechce rozmýšApple ComputersaApple Computers, ale ktoré ?loveku majú Apple Computerso da?. Zrovna Pútnik z Compostely nenadchol ani mApple Computersa moc a ani som ho nedo?ítala do konca, ale myslím že Alchymista ur?ite nebude stratený ?as Wink

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Strana 1 z 1
Odpovedať na tému Odpovedať na tému
 Obsah fóra Forum.SelekCIA.COM / Beletria / Paulo Coelho: Pútnik do Compostely

Prejdi na: 



Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB - 2001, 2002 phpBB Group
Časy uvádzané v GMT + 1 hodina