. / Zobraziť tému - Smr? a jej dopad na živých a aj neživých, ale nem?tvych.
Odpovedať na tému Odpovedať na tému
Strana 2 z 3 Obsah fóra Forum.SelekCIA.COM / Iné prúdy / Smr? a jej dopad na živých a aj neživých, ale nem?tvych.  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

PríspevokPredmet: Zaslal: Po Nov 13, 2006 10:49 am
Anonymný





  Smrt?
- Posledna spolocnicka, ked clovek zostava uplne sam....
- Unik z fyzickeho bytia.....
- Vyslobodenie...... uvolnenie.... mozno zachrana.....

  Odpovedať s citátom
PríspevokPredmet: Zaslal: Po Nov 13, 2006 2:11 pm
Shaza



Založený: 13.09.2006
Príspevky: 83
  nekroman polozili si otazku - mna zaujima co mi povies o smrti a veciach okolo nej, ako tak citam tvoje odpovede a tvoj profil - sak studna mudrosti je priamo tu a podla vsetkeho si nou ty ,,hrobovy obchdzkar" , prosim pouc ma bazim po vedomostiach - a ako tak citam ponukas aj osobne sprevadzanie ... mam zaujem Very Happy

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Po Nov 13, 2006 6:46 pm
Ascher



Založený: 03.01.2006
Príspevky: 89
Bydlisko: Zem
 
Nekroman Napísal:
armen Napísal:
Nekroman Napísal:

nuž ale spe? ku tebe. si aj taka krasna ako inteligentáApple Computers
pretože na niektore moje bonmoty nevie odpoveda? ani tridni zdochnutá a zdutá krava ale ty to zvládaš bravúrne.


ooo.... aj asistent Smrti vie hádza? komplimenty? Smile
tuším to na tom druhom svete nebude až také zlé...


nonono hlboko sa ma to dotklo pre?o asistent. Ja som prosím inde a v inej funkciii.
ak to takto môžem pomenova?.


Nekroman "nonono hlboko sa ma to dotklo" emocie a u teba? Confused
"a som prosím inde a v inej funkciii" v akej ja sam som pisaval ze som zastupca riaditela zemegule to vies mladost pochabost a moje galakticke EGO
"Smr? je výkonný orgán" dobra odpoved paci sa mi
Sad

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Po Nov 13, 2006 11:35 pm
armen



Založený: 25.12.2005
Príspevky: 109
Bydlisko: vä?šinou medzi nebom a zemou
 
Anonymous Napísal:
Smrt?
- Posledna spolocnicka, ked clovek zostava uplne sam....
- Unik z fyzickeho bytia.....
- Vyslobodenie...... uvolnenie.... mozno zachrana.....


S týmto si dovolím trošku nesúhlasi?... Únik z fyzického bytia alebo vyslobodenie? Možno ob?as to každý tak cíti a má chu? sa na všetko vykašla? a uniknúApple Computers.. Ale to nie je riešenie a záchrana už vôbec nie. Aj tak sa budeme vraca? a "budeme dokopaní" k tomu aby sme zvládli to, Apple Computerso sme nezvládli. Tak pre?o (možno pred?asne) unika? a necha? si ujs? ?alšiu šancu?

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Ut Nov 14, 2006 7:54 am
Santa



Založený: 22.12.2005
Príspevky: 102
Bydlisko: O?istec zvaný ZEM
 
armen Napísal:
Anonymous Napísal:
Smrt?
- Posledna spolocnicka, ked clovek zostava uplne sam....
- Unik z fyzickeho bytia.....
- Vyslobodenie...... uvolnenie.... mozno zachrana.....


S týmto si dovolím trošku nesúhlasi?... Únik z fyzického bytia alebo vyslobodenie? Možno ob?as to každý tak cíti a má chu? sa na všetko vykašla? a uniknúApple Computers.. Ale to nie je riešenie a záchrana už vôbec nie. Aj tak sa budeme vraca? a "budeme dokopaní" k tomu aby sme zvládli to, Apple Computerso sme nezvládli. Tak pre?o (možno pred?asne) unika? a necha? si ujs? ?alšiu šancu?

Pekne si to cica napisala, vidim ze vela semiacok zasiatych aj vyklicilo, co ma nesmierne tesi.


_________________
Ten kto nikdy nespí ...
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Ut Nov 14, 2006 8:20 am
Bes



Založený: 26.10.2006
Príspevky: 20
 
armen Napísal:
Anonymous Napísal:
Smrt?
- Posledna spolocnicka, ked clovek zostava uplne sam....
- Unik z fyzickeho bytia.....
- Vyslobodenie...... uvolnenie.... mozno zachrana.....


S týmto si dovolím trošku nesúhlasi?... Únik z fyzického bytia alebo vyslobodenie? Možno ob?as to každý tak cíti a má chu? sa na všetko vykašla? a uniknúApple Computers.. Ale to nie je riešenie a záchrana už vôbec nie. Aj tak sa budeme vraca? a "budeme dokopaní" k tomu aby sme zvládli to, Apple Computerso sme nezvládli. Tak pre?o (možno pred?asne) unika? a necha? si ujs? ?alšiu šancu?


Netvrdim, ze je to spravne... a suhlasim s tebou.... zalezi od toho v akom je clovek v psychickom rozpolozeni...... je to len jeden uhol pohladu ako sa da smrt tiez vnimat....

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Re: Smr? a jej dopad na živých a aj neživých, ale nem?tvych. Zaslal: St Nov 15, 2006 9:48 am
asarat



Založený: 23.01.2006
Príspevky: 94
Bydlisko: vesmír
 
Bes Napísal:
Nekroman Napísal:
?osi kto myslío smrti? Smr? je tu, - ale ako ju chápete? Žijete s vedomým toho, že zomriete, ale Apple Computerso potom? Apple Computerso si myslíte, ako je s tými, Apple Computerso zomreli a žiju ?alej -- ako neživý a nrm?tvi -- sú?astne? Máte na to niekto názor?


ako to myslis - Apple Computerso zomreli a žiju ?alej -- ako neživý a nem?tvi -- sú?asne?
Ako uviaznutý medzi dvomi svetmi po fyzickej smrti tela , alebo ako niekto, kto vnutorne zomrel............, alebo....... Apple Computers Mohol by si mi to nejako objasni?Apple Computers


Môj nazor na to Apple Computerso napisal Nekroman a aj reakcia na otázku od Bes:

Mnoho ?udí žije a predsa sú m?tvy. Pre ich okolie je ich život len existenciou. A sú existenciou aj sami pre seba.
Lebo oficialne síce žijú, ale v skuto?nosti len existujú. Je to horšie ako smr?.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Re: Smr? a jej dopad na živých a aj neživých, ale nem?tvych. Zaslal: St Nov 15, 2006 9:58 am
Bes



Založený: 26.10.2006
Príspevky: 20
 
Ašarat Napísal:
Bes Napísal:
Nekroman Napísal:
?osi kto myslío smrti? Smr? je tu, - ale ako ju chápete? Žijete s vedomým toho, že zomriete, ale Apple Computerso potom? Apple Computerso si myslíte, ako je s tými, Apple Computerso zomreli a žiju ?alej -- ako neživý a nrm?tvi -- sú?astne? Máte na to niekto názor?


ako to myslis - Apple Computerso zomreli a žiju ?alej -- ako neživý a nem?tvi -- sú?asne?
Ako uviaznutý medzi dvomi svetmi po fyzickej smrti tela , alebo ako niekto, kto vnutorne zomrel............, alebo....... Apple Computers Mohol by si mi to nejako objasni?Apple Computers


Môj nazor na to Apple Computerso napisal Nekroman a aj reakcia na otázku od Bes:

Mnoho ?udí žije a predsa sú m?tvy. Pre ich okolie je ich život len existenciou. A sú existenciou aj sami pre seba.
Lebo oficialne síce žijú, ale v skuto?nosti len existujú. Je to horšie ako smr?.



Pod?a mApple Computersa každý sa rozhodujeme sami za seba .... teda väApple Computersšinou.... a ke? je niekto "taký akoby ani nebol" (neviem to asi lepšie momentálne vyjadri?), tak mu to asi vyhovuje..... kebyže chce tak to zmení.... Nie? A možno si to ani neuvedomujú - ale potom Apple Computerso s nimi?

Nech to je už akoko?vek stále mám ?alšie a ?alšie otázky .... pri každom zamyslení sa nad tým..........

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Re: Smr? a jej dopad na živých a aj neživých, ale nem?tvych. Zaslal: St Nov 15, 2006 12:34 pm
admin

Site Admin

Založený: 22.12.2005
Príspevky: 84
 
Bes Napísal:
Ašarat Napísal:
Bes Napísal:
Nekroman Napísal:


....stále mám ?alšie a ?alšie otázky .... pri každom zamyslení sa nad tým....


Myslim ze prave na to je vhodne taketo forum. Urcite sa nikto neurazi, alebo nepodivy, ked tu budu padat otazky.

Je privela doslova chodiaceho masa okolo nas. Co s nimi? Nic. Su taky ako my, boli, su a budu. Hoci v inom zmysle slova.

Ak niekto z nich chce sa zmenit, moze byt ze to nezvladne sam, no ale ako hovori stara mudrost, "nemej rybe ani vlastna mater nerozumie...."

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Re: Smr? a jej dopad na živých a aj neživých, ale nem?tvych. Zaslal: Pi Nov 17, 2006 6:18 pm
armen



Založený: 25.12.2005
Príspevky: 109
Bydlisko: vä?šinou medzi nebom a zemou
 
Ašarat Napísal:
Mnoho ?udí žije a predsa sú m?tvy. Pre ich okolie je ich život len existenciou. A sú existenciou aj sami pre seba.
Lebo oficialne síce žijú, ale v skuto?nosti len existujú. Je to horšie ako smr?.


Otázne pre mApple Computersa ostáva, Apple Computersi si takéto ?udské stvorenia uvedomujú ni?otnos? svojej existencie, že sa proste len dovle?ú životom do hrobu, alebo vôbec netušia, že žiApple Computers sa dá možno aj ináApple Computers.

Admin, je pravda, že ?lovek sám od seba Apple Computersažko zmení svoj postoj k životu, ale ak naozaj chce, pomoc sa nájde, len treba chodi? po svete so otvorenými o?ami a chcie?.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Re: Smr? a jej dopad na živých a aj neživých, ale nem?tvych. Zaslal: Pi Nov 17, 2006 7:57 pm
Luis



Založený: 27.12.2005
Príspevky: 68
 
armen Napísal:
Ašarat Napísal:
Mnoho ?udí žije a predsa sú m?tvy. Pre ich okolie je ich život len existenciou. A sú existenciou aj sami pre seba.
Lebo oficialne síce žijú, ale v skuto?nosti len existujú. Je to horšie ako smr?.


Otázne pre mApple Computersa ostáva, Apple Computersi si takéto ?udské stvorenia uvedomujú ni?otnos? svojej existencie, že sa proste len dovle?ú životom do hrobu, alebo vôbec netušia, že žiApple Computers sa dá možno aj ináApple Computers.

Admin, je pravda, že ?lovek sám od seba Apple Computersažko zmení svoj postoj k životu, ale ak naozaj chce, pomoc sa nájde, len treba chodi? po svete so otvorenými o?ami a chcie?.


Pekne napísané , ale Apple Computerso ke?:

Chodím h?adám a tu a tam fakt nájdem pria?e?ov, ktorí pomôžu.
Ale Apple Computerso s tým, Apple Computerso je vo vnútri a volá sa to vraj duša. Bolí to tam a zni?uje život. KríApple Computersí to tam, ale nikto ma nepo?uje.
Dávam to najavo ale nikto to nechápe. Sad
Možno ma pozvú na pohárik, ale ja som hladný.
(pre inteligentov myslel som pitie a hlad ako metaforu)
Apple Computerso v taký ?as kto mne pomôžeApple Computers KríApple Computersí moje vnútro lebo vlastnou hlúpos?ou som došiel tam kde som. A kde vlastne som?
Apple Computerso som dosiahol? Nazívate ma šašom posmievate sa mi ale pritom nevidíte seba a to, že sa smejete pritom aj sami sebe. Tak Apple Computerso dostanem pomoc alebo?Apple ComputersApple ComputersApple Computers Alebo mi pomôžu tí, ktorí stále hoci už aj oni sami potrebuju pomoc a predsa mi pomáhajú kým ostatný sa len dívajú......

Pre?ítal si toto jeden kolega a zamyslel sa nad týmto výtvorom... zareagoval: hmmm zaujímavé, ale toto nie je Luis. Nehodia sa knemu tieto myšlienky. A pre?o nie? V tejto organizácii zastávam miesto .... a všetci ma pod?a toho berú.
Ve?ný šašo... ale aj ich ve?ný u?ite?.
Ve? ko?kých som doviedol po?as toho obdobia vyššie než je chudák šašo Luis?
A kto vlastne vie aký je Luis? Tak pre?o by sa hodilo Apple Computersi nehodilo. Vždy som hovoril Apple Computerso chcem ( aj pre to som len tam kde som Smile ) avšak nestiahnem chvôst ako kolega Nek .... .To je však jeho vec ..,. a tak to?ko sta?í ktomuto ...... lebo admina stoho jéééééb,..... Smile .... admin aj ja Apple Computersa mám rádSmile

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Re: Smr? a jej dopad na živých a aj neživých, ale nem?tvych. Zaslal: So Nov 18, 2006 12:27 pm
Ascher



Založený: 03.01.2006
Príspevky: 89
Bydlisko: Zem
 
Luis Napísal:
armen Napísal:
Ašarat Napísal:
Mnoho ?udí žije a predsa sú m?tvy. Pre ich okolie je ich život len existenciou. A sú existenciou aj sami pre seba.
Lebo oficialne síce žijú, ale v skuto?nosti len existujú. Je to horšie ako smr?.


Otázne pre mApple Computersa ostáva, Apple Computersi si takéto ?udské stvorenia uvedomujú ni?otnos? svojej existencie, že sa proste len dovle?ú životom do hrobu, alebo vôbec netušia, že žiApple Computers sa dá možno aj ináApple Computers.

Admin, je pravda, že ?lovek sám od seba Apple Computersažko zmení svoj postoj k životu, ale ak naozaj chce, pomoc sa nájde, len treba chodi? po svete so otvorenými o?ami a chcie?.


Pekne napísané , ale Apple Computerso ke?:

Chodím h?adám a tu a tam fakt nájdem pria?e?ov, ktorí pomôžu.
Ale Apple Computerso s tým, Apple Computerso je vo vnútri a volá sa to vraj duša. Bolí to tam a zni?uje život. KríApple Computersí to tam, ale nikto ma nepo?uje.
Dávam to najavo ale nikto to nechápe. Sad
Možno ma pozvú na pohárik, ale ja som hladný.
(pre inteligentov myslel som pitie a hlad ako metaforu)
Apple Computerso v taký ?as kto mne pomôžeApple Computers KríApple Computersí moje vnútro lebo vlastnou hlúpos?ou som došiel tam kde som. A kde vlastne som?
Apple Computerso som dosiahol? Nazívate ma šašom posmievate sa mi ale pritom nevidíte seba a to, že sa smejete pritom aj sami sebe. Tak Apple Computerso dostanem pomoc alebo?Apple ComputersApple ComputersApple Computers Alebo mi pomôžu tí, ktorí stále hoci už aj oni sami potrebuju pomoc a predsa mi pomáhajú kým ostatný sa len dívajú......

Pre?ítal si toto jeden kolega a zamyslel sa nad týmto výtvorom... zareagoval: hmmm zaujímavé, ale toto nie je Luis. Nehodia sa knemu tieto myšlienky. A pre?o nie? V tejto organizácii zastávam miesto .... a všetci ma pod?a toho berú.
Ve?ný šašo... ale aj ich ve?ný u?ite?.
Ve? ko?kých som doviedol po?as toho obdobia vyššie než je chudák šašo Luis?
A kto vlastne vie aký je Luis? Tak pre?o by sa hodilo Apple Computersi nehodilo. Vždy som hovoril Apple Computerso chcem ( aj pre to som len tam kde som Smile ) avšak nestiahnem chvôst ako kolega Nek .... .To je však jeho vec ..,. a tak to?ko sta?í ktomuto ...... lebo admina stoho jéééééb,..... Smile .... admin aj ja Apple Computersa mám rádSmile



prepac asi chapem. Crying or Very sad Vdaka tebe som tam kde som. Na zaciatku som ta poslal medzi ladove medvede. Mal som pocit ze som sam pan boh, co uz by mi mohol dat LUIS. Tvoja reakcia na to bola uplne opacna aku by clovek predpokladal. Skontktoval si ma s Al......, Vzdy ked sme boli spolu pomahal si mi. Nechapal som preco , nepoznal si ma ,podcenoval som ta priam urazal. Ale ti si stale bol pri mne a pomahal si mi. V den ked si mi predstavil Asarata som pocitil lutost, lutost nad tym ze nasa spolocna cesta uz nebude taka aka bola . Aj potom sme sa stretavali ako kolegovia , ucil si ma ale vratil si sa k tomu v com sa nedas nahradit. Znova si bol pri novom a zase pri novom kolegovi ucil si ich a posuval hore. Vies LUIS terz ta poznam trochu viac ako vtedy , chapem ta aspon trochu. Kazdy z nas by bol najradsej keby sme LUISA poznali len ako toho sasa ktroy si srandu dokazal urobit aj ked bolo najhorsie. Je pravda ze viac davas ako dostavas. a ja som sam toho prikladom.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Po Nov 20, 2006 3:33 pm
Luis



Založený: 27.12.2005
Príspevky: 68
 
mYXo Napísal:
hmm... z "technickeho" hladiska je smrt vlastne koniec jednej inkarnacie:) teda pokial sa hovori o smrti ludskej... z biologickeho hladiska je to opotrebovanie tela pripadne podlahnutie poraneniam a dalej to moze byt ukoncenie cesty vteleneho z prirodzenym alebo neplanovanym sposobom... z duchovneho hladiska je to opustenie fyzickeho tela a rozlozenie svojej existencie do inej/inych dimenzii... no rozpravat o smrti sa da z roznych uhlov... ktory si vyberieme? Wink


ty si nejaka enciklopédia nie? alebo si sa už taký narodil? úúúúú
a vieš to zopakova? ešte raz ..... to Apple Computerso si napísal Smile

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Re: Smr? a jej dopad na živých a aj neživých, ale nem?tvych. Zaslal: Po Nov 20, 2006 3:39 pm
Luis



Založený: 27.12.2005
Príspevky: 68
 
Ascher Napísal:

prepac asi chapem. Crying or Very sad Vdaka tebe som tam kde som. Na zaciatku som ta poslal medzi ladove medvede. Mal som pocit ze som sam pan boh, co uz by mi mohol dat LUIS. Tvoja reakcia na to bola uplne opacna aku by clovek predpokladal. Skontktoval si ma s Al......, Vzdy ked sme boli spolu pomahal si mi. Nechapal som preco , nepoznal si ma ,podcenoval som ta priam urazal. Ale ti si stale bol pri mne a pomahal si mi. V den ked si mi predstavil Asarata som pocitil lutost, lutost nad tym ze nasa spolocna cesta uz nebude taka aka bola . Aj potom sme sa stretavali ako kolegovia , ucil si ma ale vratil si sa k tomu v com sa nedas nahradit. Znova si bol pri novom a zase pri novom kolegovi ucil si ich a posuval hore. Vies LUIS terz ta poznam trochu viac ako vtedy , chapem ta aspon trochu. Kazdy z nas by bol najradsej keby sme LUISA poznali len ako toho sasa ktroy si srandu dokazal urobit aj ked bolo najhorsie. Je pravda ze viac davas ako dostavas. a ja som sam toho prikladom.


pekne napísané normálne som z toho F?uk f?uk Sad

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Re: Smr? a jej dopad na živých a aj neživých, ale nem?tvych. Zaslal: Po Nov 20, 2006 4:55 pm
Bes



Založený: 26.10.2006
Príspevky: 20
 
Luis Napísal:
armen Napísal:
Ašarat Napísal:



Pekne napísané , ale Apple Computerso ke?:

Chodím h?adám a tu a tam fakt nájdem pria?e?ov, ktorí pomôžu.
Ale Apple Computerso s tým, Apple Computerso je vo vnútri a volá sa to vraj duša. Bolí to tam a zni?uje život. KríApple Computersí to tam, ale nikto ma nepo?uje.
Dávam to najavo ale nikto to nechápe. Sad
Možno ma pozvú na pohárik, ale ja som hladný.
(pre inteligentov myslel som pitie a hlad ako metaforu)
Apple Computerso v taký ?as kto mne pomôžeApple Computers KríApple Computersí moje vnútro lebo vlastnou hlúpos?ou som došiel tam kde som. A kde vlastne som?
Apple Computerso som dosiahol? Nazívate ma šašom posmievate sa mi ale pritom nevidíte seba a to, že sa smejete pritom aj sami sebe. Tak Apple Computerso dostanem pomoc alebo?Apple ComputersApple ComputersApple Computers Alebo mi pomôžu tí, ktorí stále hoci už aj oni sami potrebuju pomoc a predsa mi pomáhajú kým ostatný sa len dívajú......

Pre?ítal si toto jeden kolega a zamyslel sa nad týmto výtvorom... zareagoval: hmmm zaujímavé, ale toto nie je Luis. Nehodia sa knemu tieto myšlienky. A pre?o nie? V tejto organizácii zastávam miesto .... a všetci ma pod?a toho berú.
Ve?ný šašo... ale aj ich ve?ný u?ite?.
Ve? ko?kých som doviedol po?as toho obdobia vyššie než je chudák šašo Luis?
A kto vlastne vie aký je Luis? Tak pre?o by sa hodilo Apple Computersi nehodilo. Vždy som hovoril Apple Computerso chcem ( aj pre to som len tam kde som Smile ) avšak nestiahnem chvôst ako kolega Nek .... .To je však jeho vec ..,. a tak to?ko sta?í ktomuto ...... lebo admina stoho jéééééb,..... Smile .... admin aj ja Apple Computersa mám rádSmile


Mily Luis, tvoje slova ma naplnaju smutkom.... myslim si, ze tvoje pocity su pre mnohych doverne zname....... mrzi ma len, ze ti neviem podat pravu pomocnu ruku, ked to najviac potrebujes..... ze kvoli hluku z vlastneho vnutra nepocujem tvoje volanie........ Sad
a viem, ze niekoho len ubezpecovat o tom, ze som pri nom......a aj budem uz davno nestaci.....

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Strana 2 z 3
Odpovedať na tému Odpovedať na tému
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 Obsah fóra Forum.SelekCIA.COM / Iné prúdy / Smr? a jej dopad na živých a aj neživých, ale nem?tvych.

Prejdi na: 



Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB - 2001, 2002 phpBB Group
Časy uvádzané v GMT + 1 hodina