. / Zobraziť tému - Náboženstvo ?o to je?
Odpovedať na tému Odpovedať na tému
Strana 1 z 1 Obsah fóra Forum.SelekCIA.COM / Kres?anstvo a odvodené náboženstvá / Náboženstvo ?o to je?  

PríspevokPredmet: Náboženstvo ?o to je? Zaslal: Št Nov 16, 2006 8:37 am
Luis



Založený: 27.12.2005
Príspevky: 68
  Mám takú zvláštnu otázku . Apple Computerso je to náboženstvo, ako takéApple Computers

Apple Computerso to vlastne znamená, že verím v Boha, alebo v niekoho iného.
Principiálne mi to je jedno o akého boha sa jedná, ale poh?ad Apple Computerso to vlastne je (náboženstvo) ma zaujíma.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Št Nov 16, 2006 11:50 am
armen



Založený: 25.12.2005
Príspevky: 109
Bydlisko: vä?šinou medzi nebom a zemou
  Náboženstvo by sa dalo chápa? ako viera v nie?o, v nejaký vyšší príncíp, ktorý tomu bordelu tu šéfuje.. avšak oficiálne odkedy je nejaká viera náboženstvom? závisí to od po?tu veriacich?
Lebo kedysi aj kres?ania boli jedna malá sekta a verejnos?ou prijímané náboženstvo sa z toho stalo iba v?aka ve?kosti a po?tu ?lenov, nie kvôli ich neomylnej alebo výnimo?nej pravde....

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Št Nov 16, 2006 12:20 pm
Luis



Založený: 27.12.2005
Príspevky: 68
 
armen Napísal:
Náboženstvo by sa dalo chápa? ako viera v nie?o, v nejaký vyšší príncíp, ktorý tomu bordelu tu šéfuje.. avšak oficiálne odkedy je nejaká viera náboženstvom? závisí to od po?tu veriacich?
Lebo kedysi aj kres?ania boli jedna malá sekta a verejnos?ou prijímané náboženstvo sa z toho stalo iba v?aka ve?kosti a po?tu ?lenov, nie kvôli ich neomylnej alebo výnimo?nej pravde....


no myslím, že sa s tým dá plne súhlasi?. ve? ke? zoberieme svedkov jehovových (mimochodom tvrdia, že sú najstaršie kres?anské naboženstvo), ktorí donedávna boli sektou, tak dnes sú uznaní za plnohodnotné naboženstvo.
Myslím, že na to sta?í 100 000 podpisov - overených a ministerstvo kultúry odklepne ako náboženstvo pomaly ?oko?vek.

tak teda nasleduje výzva. vytvorme náboženstvo a po?me žmýka? z veriacich peniažky.
je mi jedno, Apple Computersi kres?anské alebo iné, len nech to vynáša.



Naposledy upravil Luis dňa Ut Nov 21, 2006 11:12 pm, celkom upravené 1 krát
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Št Nov 16, 2006 2:34 pm
Shaza



Založený: 13.09.2006
Príspevky: 83
  nabozenstvo - slovo ktore pomenuva vieru v nieco alebo v niekoho. vseobecne je chapane a rozdelovane podla svojho tzv. povodu a urcite aj podla poctu clenov. nejaka mala skupinka ludi predsa nemoze vytvorit nabozenstvo - ale ,, hejno" veriacich na cele s ,,osvietenými" to uz ano. teda najlepsie s jednym osvietenym. v podstate je to jedno - kazdy potrebuje ci uz viac,alebo menej v nieco verit a prikloni sa tam kde mu to viac vyhovuje - je jedno s akych dovodov. a ty sikovnejsi ho vytvoria.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Re: Náboženstvo ?o to je? Zaslal: Pi Nov 17, 2006 2:03 pm
Ascher



Založený: 03.01.2006
Príspevky: 89
Bydlisko: Zem
 
Luis Napísal:
Mám takú zvláštnu otázku . Apple Computerso je to náboženstvo, ako takéApple Computers

Apple Computerso to vlastne znamená, že verím v Boha, alebo v niekoho iného.
Principiálne mi to je jedno o akého boha sa jedná, ale poh?ad Apple Computerso to vlastne je (náboženstvo) ma zaujíma.




Luis dobra tema. Pokial beriem ja slovo nabozenstvo je to pre mna z uhlu pohladu fyzickeho, super firma na peniaze, alebo z ineho uhlu pohladu kazdy svet na svoju existenciu potrebuje urcitu zakladnu . Je jedno o ake nabozenstvo ide.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Re: Náboženstvo ?o to je? Zaslal: Pi Nov 17, 2006 6:28 pm
admin

Site Admin

Založený: 22.12.2005
Príspevky: 84
 
Ascher Napísal:
Luis Napísal:
Mám takú zvláštnu otázku . Apple Computerso je to náboženstvo, ako takéApple Computers

.. na svoju existenciu potrebuje urcitu zakladnu ...

malo kedy sa mi to stava, no teraz suhlasims Ascherom

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Pi Nov 17, 2006 6:34 pm
armen



Založený: 25.12.2005
Príspevky: 109
Bydlisko: vä?šinou medzi nebom a zemou
  Takže sme postupne náboženstvá ako také zvrhli na oby?ajné zh??anie majetku... smutné konštatovanie, ale bojím sa, že v mnohých prípadoch pravdivé. Hlavne dnes.

?udia však potrebujú nie?omu veri? a možno ?asto je strach z Boha alebo inej nadprirodzenej moci jedinou bariérou, ktorá Apple Computersu?om bráni v stváraní zverstiev (ktoré aj tak koniec koncov robia takže...)

Ostávajú však aj "tí skuto?ní", ktorým nejde o peniaze alebo poves? správneho veriaceho, ale naozaj veria náboženstvu, ku ktorému sa hlásia, a jeho pravdám. Apple Computerso s nimi?
Ja osobne sa snažím ich tolerova?, lebo rovnako ako ja nesúhlasím s ich videním sveta, oni nemusia súhlasi? s mojím.
Tak ako je to? Existuje nejaké náboženstvo (viera), ktoré by malo väApple Computersšiu mieru pravdy ako tie ostatnéApple Computers

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Pi Nov 17, 2006 6:39 pm
admin

Site Admin

Založený: 22.12.2005
Príspevky: 84
  Draha Armen, nerad ale musim ti vysvetlit preco. Ocakaval som ze vies co mame na mysli. Existuju 2 pojmy ktore si ludia bezne pletu:

    - nabozenstvo
    - viera

Veris v nieco, mas vieru. Ak si bludiva ovecka a potrebujes vedenie (a to nieco stoj) si sucastou nabozenstva (organizacie majucej svoju strukturu, aparaty, financovanie, proste ako Ascher povedal firma). To je ten podstatny rozdiel. Aj tvoja posledna otazka jasne dokazuje ze v tom nemas jasno. A dufam ze vdaka tomuto foru spoznas rozdiel.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Pi Nov 17, 2006 6:44 pm
armen



Založený: 25.12.2005
Príspevky: 109
Bydlisko: vä?šinou medzi nebom a zemou
  Ok, ja ?asto chápem veci trošku ináApple Computers než väApple Computersšina ?udí okolo mApple Computersa. Už som si zvykla. Ja totiž náboženstvo a vieru považujem za poh?ad ?loveka na svet, jeho fungovanie. A cirkev je tou inštitúciou, ktorá na tom celom získava a žmýka zo svojich ?lenov Apple Computerso sa len dá. ?akujem však za vysvetlenie, prispôsobím sa vášmu slovníku.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Pi Nov 17, 2006 7:29 pm
Ascher



Založený: 03.01.2006
Príspevky: 89
Bydlisko: Zem
  Ja totiž náboženstvo a vieru považujem za poh?ad ?loveka na svet, jeho fungovanie.

hm dve slova nabozenstvo a viera kontra pohlad cloveka na fungovanie sveta. Nabozenstvo a viera su casto dve odlisne veci. Pisem casto nie vzdy. Je este par fanatikov. Nabozenstvo na svoje fungovanie potrebuje predmet,osobu je jedno co hlavne nech je to zahadne, myticke,bozske. Na zaklade tohto a dobreho marketingu zacne institucia predavat produkt a produkovat. Clovek ako tvor ktory potrebuje pre svoju existenciu vieru zacne tento produkt nakupovat a konzumovat.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Pi Nov 17, 2006 7:31 pm
admin

Site Admin

Založený: 22.12.2005
Príspevky: 84
 
armen Napísal:
...A cirkev je tou inštitúciou...

Vsimla si si ze cirkev je pojem ktory sa vyuziva vylucne v spojitosti s krestanstvom a odvodenymi nabozenstvami Apple Computers

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Pi Nov 17, 2006 7:33 pm
admin

Site Admin

Založený: 22.12.2005
Príspevky: 84
 
Ascher Napísal:
...zacne tento produkt nakupovat a konzumovat...

Tak s tymto az tak velmi zas nesuhlasim.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Pi Nov 17, 2006 7:42 pm
Ascher



Založený: 03.01.2006
Príspevky: 89
Bydlisko: Zem
 
admin Napísal:
Ascher Napísal:
...zacne tento produkt nakupovat a konzumovat...

Tak s tymto az tak velmi zas nesuhlasim.



Ale ano . kazda myslienka, tuzba je nositel energie, clovek ich produkuje mnozstvo. Pokial je spravne usmernena a dodana tam kde je treba hmmmm ....... Nie je svojim sposobom nabozenstvo aj MICROSOFT a jemu podobne institucie? Tak isto vytvaraju tuzbu atd....

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Pi Nov 17, 2006 7:48 pm
Luis



Založený: 27.12.2005
Príspevky: 68
 
Ascher Napísal:
admin Napísal:
Ascher Napísal:
...zacne tento produkt nakupovat a konzumovat...

Tak s tymto az tak velmi zas nesuhlasim.



Ale ano . kazda myslienka, tuzba je nositel energie, clovek ich produkuje mnozstvo. Pokial je spravne usmernena a dodana tam kde je treba hmmmm ....... Nie je svojim sposobom nabozenstvo aj MICROSOFT a jemu podobne institucie? Tak isto vytvaraju tuzbu atd....


A Apple Computerso takto to pochopi? s poh?adu filozofie?
Ale ale no tak pán kolega ....no no nie zoofílie ale filozofie to je troška ved?a vieme?!

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Strana 1 z 1
Odpovedať na tému Odpovedať na tému
 Obsah fóra Forum.SelekCIA.COM / Kres?anstvo a odvodené náboženstvá / Náboženstvo ?o to je?

Prejdi na: 



Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB - 2001, 2002 phpBB Group
Časy uvádzané v GMT + 1 hodina