. / Zobraziť tému - Bojíme sa tejto témy?
Odpovedať na tému Odpovedať na tému
Strana 2 z 3 Obsah fóra Forum.SelekCIA.COM / Egypt / Bojíme sa tejto témy?  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

PríspevokPredmet: Zaslal: St Feb 14, 2007 3:24 pm
Jessie



Založený: 23.11.2006
Príspevky: 13
Bydlisko: tu a tam
  ..ja ani nie! Hodila som do do p?acu hlavne preto že tu bolo ve?a krát spomenuté "zánik civilizácie"! Preto som chcela vedie? že kto tým Apple Computerso myslí! Cool

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: St Feb 14, 2007 3:29 pm
admin

Site Admin

Založený: 22.12.2005
Príspevky: 84
 
Jessie Napísal:
..ja ani nie! Hodila som do do p?acu hlavne preto že tu bolo ve?a krát spomenuté "zánik civilizácie"! Preto som chcela vedie? že kto tým Apple Computerso myslí! Cool


Prepac, ale zanik civilizacie bol spomenuty AZ v nasej diskusii Cool

Akurat Shaza naznacila nieco o upadku Idea

Alebo sa pletiem? Kazdopadne aspon tu vznikol malicky prispevok ohladne "oficialnej" historie Egypta Twisted Evil

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: St Feb 14, 2007 3:38 pm
buro



Založený: 23.12.2005
Príspevky: 37
 
admin Napísal:
Jessie Napísal:
..ja ani nie! Hodila som do do p?acu hlavne preto že tu bolo ve?a krát spomenuté "zánik civilizácie"! Preto som chcela vedie? že kto tým Apple Computerso myslí! Cool


Prepac, ale zanik civilizacie bol spomenuty AZ v nasej diskusii Cool

Akurat Shaza naznacila nieco o upadku Idea

Alebo sa pletiem? Kazdopadne aspon tu vznikol malicky prispevok ohladne "oficialnej" historie Egypta Twisted Evil


Aj ja by som sa rad pripojil do diskusie svojou troskou. Je mozne ze civilizacia ako taka upadla /zanikla/, no podla mna sa je od nich mnohe co ucit - napr. postavenie piramid a podobne. Avsak aj ked tato civilizacia zanikla, su urcite nejake spolky ktore este pretrvavaju - mam na mysli nejake tajne organizacie, ktore sa v ciastocnej miere venuju staremu nabozenstvu a vyznavaniu starych hodnot. Mylim sa?Apple Computers
asi som napisal kusok odveci ale nevadi Smile

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: St Feb 14, 2007 3:50 pm
Jessie



Založený: 23.11.2006
Príspevky: 13
Bydlisko: tu a tam
 
admin Napísal:
Jessie Napísal:
..ja ani nie! Hodila som do do p?acu hlavne preto že tu bolo ve?a krát spomenuté "zánik civilizácie"! Preto som chcela vedie? že kto tým Apple Computerso myslí! Cool


Prepac, ale zanik civilizacie bol spomenuty AZ v nasej diskusii Cool

Akurat Shaza naznacila nieco o upadku Idea

Alebo sa pletiem? Kazdopadne aspon tu vznikol malicky prispevok ohladne "oficialnej" historie Egypta Twisted Evil


ešte to spomýnal Ašarat.. v za?iatkoch diskusie (17nov) Rolling Eyes
.. a ten príspevok ma potešil! Very Happy

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Št Feb 15, 2007 9:27 am
Shaza



Založený: 13.09.2006
Príspevky: 83
  evidentene sme sa nepochopili, o zániku egyptskej civilizácie ako takej sa hovori? nedá - skôr o úpadku, petože egyptska civilizácia ako taka nezanikla a sme natolko vzdelaný v danej tematike ze mozeme hovorit o zaniku? asi nie
vystižnejšie slovo ( je asi úpadok) a pre?o to tu snáApple Computers nemusím vysvet?ova?.
admin je sice fajn ze si spominal obdobia, avšak mimo archaického veku - o ?om tu hovoríme
asi by nám pomohlo keby sem prispel do diskusie nejaký skúsený archeológ v úplne geniálnom prípade egyptológ - ktorý ma na dannú tematiku možnos? reagova? na základe odborných i neodborných poznatkov Apple Computersi už zverejnených alebo nezverejnených - lebo jednozna?ne vyjadrova? sa k tejto teme spôsobom ako - ,,toto je fakt" je dos? odvážne ,

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Št Feb 15, 2007 11:59 am
admin

Site Admin

Založený: 22.12.2005
Príspevky: 84
 
Shaza Napísal:
...vyjadrova? sa k tejto teme spôsobom ako - ,,toto je fakt" je dos? odvážne


Draha Shaza, urcite doslo k nedorozumeniu, avsak asi na tvojej strane, nakolko nikto tu ziadne informacie neuvadza ako fakt. Toto je FORUM a ak sa pozries do slovnika (ktory urcite mas Twisted Evil) na toto slovicko zistis, ze takto bolo oznacovane staro-rimske miesto, kde si rozny ludia vymienali svoje nazory a viedli o nich spory.

A o to tu ide, o vedenie diskusie, vymeny nazorov, ktore mozno nie su zhodne s tvojimi, ale to nevadi.

Nejakeho egyptologa by som tu uvital aj ja. Nie vsak samozvaneho, taky sme tu vsetci vratane teba. Wink

Co sa archologie tyka, naposledy co pamatam a to uz bolo davno som moticku a hrablicky drzal v rukach na zahrade. U teba je to pokial ma pamat neklame obdobne. Takze pls, chill out.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Št Feb 15, 2007 4:05 pm
Shaza



Založený: 13.09.2006
Príspevky: 83
  ....hm slovnik nemam... Sad ,
nenapisala som ze tu niekto uvadza informacie ako fakt, ale ze to na mna tak posobi ...... budem a snazit vyjadrovat vystiznejsie....... Wink
no a stým egyptológom to nieje až taká zlá myšlienka.......pokia? viem aj v našich radoch je taký......len bohužial prive?mi zaneprázdnený......ale myslím, že ?asom sa k danému vyjadrí resp. poskytne odbornejšie info

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: St Feb 28, 2007 1:36 am
mYXo



Založený: 25.12.2005
Príspevky: 73
Bydlisko: By? blízko
  ja si myslim, ze aj ked povodne geny "neludskych faraonov" boli dokonalejsie ako od ludi zijucich na zemi a pri miesani ras a prenechani vlady ludom zacali vladnut "ludski faraoni", ktori uz mali iste dedicne predispozicie svojej ludskej rasy mat vlastnosti typu chamtivost, tuzba po moci, atd. nemusel to byt hned koniec. rovnako mali predispozicie aj co zdedili po tej svojej "neludskej casti", ktora im dodavala silu a keby tuto silu vyuzili na boj resp. na ovladnutie svojeho vnutra a hlavne tych neziaducich vlastnosti v sebe moholo to nabrat uplne iny koniec. bohuzial ludia ako taki sa ukazali byt prilis slabi na to, aby to zvladli.
clovek co nema pod kontrolou svoj vnutorny svet nemoze vladnut vonkajsiemu. inymi slovami je nemozne byt bohom svetu kym nie som bohom v samom sebe.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: St Feb 28, 2007 5:48 pm
Ascher



Založený: 03.01.2006
Príspevky: 89
Bydlisko: Zem
 
mYXo Napísal:
ja si myslim, ze aj ked povodne geny "neludskych faraonov" boli dokonalejsie ako od ludi zijucich na zemi a pri miesani ras a prenechani vlady ludom zacali vladnut "ludski faraoni", ktori uz mali iste dedicne predispozicie svojej ludskej rasy mat vlastnosti typu chamtivost, tuzba po moci, atd. nemusel to byt hned koniec. rovnako mali predispozicie aj co zdedili po tej svojej "neludskej casti", ktora im dodavala silu a keby tuto silu vyuzili na boj resp. na ovladnutie svojeho vnutra a hlavne tych neziaducich vlastnosti v sebe moholo to nabrat uplne iny koniec. bohuzial ludia ako taki sa ukazali byt prilis slabi na to, aby to zvladli.
clovek co nema pod kontrolou svoj vnutorny svet nemoze vladnut vonkajsiemu. inymi slovami je nemozne byt bohom svetu kym nie som bohom v samom sebe.


pekne napisane

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Št Mar 01, 2007 3:04 pm
Shaza



Založený: 13.09.2006
Príspevky: 83
 
mYXo Napísal:
ja si myslim, ze aj ked povodne geny "neludskych faraonov" boli dokonalejsie ako od ludi zijucich na zemi a pri miesani ras a prenechani vlady ludom zacali vladnut "ludski faraoni", ............................. . nemusel to byt hned koniec. rovnako mali predispozicie aj co zdedili po tej svojej "neludskej casti", ktora im dodavala silu a keby tuto silu vyuzili na boj resp. na ovladnutie svojeho vnutra a hlavne tych neziaducich vlastnosti v sebe moholo to nabrat uplne iny koniec. bohuzial ludia ako taki sa ukazali byt prilis slabi na to, aby to zvladli.
clovek co nema pod kontrolou svoj vnutorny svet nemoze vladnut vonkajsiemu. inymi slovami je nemozne byt bohom svetu kym nie som bohom v samom sebe.




....... an nemusel to byt hned koniec ........ale ako to vyzera asi bol------alebo ktorvie co je skutocne za zanikom..............

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Št Mar 01, 2007 3:33 pm
asarat



Založený: 23.01.2006
Príspevky: 94
Bydlisko: vesmír
 
Shaza Napísal:
evidentene sme sa nepochopili, o zániku egyptskej civilizácie ako takej sa hovori? nedá - skôr o úpadku, petože egyptska civilizácia ako taka nezanikla a sme natolko vzdelaný v danej tematike ze mozeme hovorit o zaniku? asi nie
vystižnejšie slovo ( je asi úpadok) a pre?o to tu snáApple Computers nemusím vysvet?ova?.
admin je sice fajn ze si spominal obdobia, avšak mimo archaického veku - o ?om tu hovoríme
asi by nám pomohlo keby sem prispel do diskusie nejaký skúsený archeológ v úplne geniálnom prípade egyptológ - ktorý ma na dannú tematiku možnos? reagova? na základe odborných i neodborných poznatkov Apple Computersi už zverejnených alebo nezverejnených - lebo jednozna?ne vyjadrova? sa k tejto teme spôsobom ako - ,,toto je fakt" je dos? odvážne ,


Nuž, nie som skúsený Egyptológ a ani Egyptológ, ale:
Egyptská civilizácia pôvodná zanikla. Zachovali sa poznatky dávnej civilizácie pamiatky odkazy at?.
Je však jasné že premenou prešli obyvatelia bývalého Egypta. Ve? ko?ko nových štátov vzniklo na pôvodnom území starého Egypta. Egypta faraónov, ktorí žily vo svojej dobe.
Následne vplyv Rímskej ríše, ako aj následný vplyv kres?anstva a ?iasto?né prijatie tohto náboženstva na území Egypta.
Až nakoniec prechod na Moslimské vierovyznanie a na uvedenú kultúru, ktorá vychádza s tohto náboženstva dosiahli to, že nastal skuto?ný zánik Egyptskej kultúry. Teda tej formy o ktorej sme sa bavili.
Terajší obyvatelia majú spolo?né s egyptskou kultúrou spolo?né len to, že ich predkovia boli.
Tak ako naši predkovia boli pred Kristom a kres?anstvom. A my sme terajšou kres?ansko materialnou kultúrou ako takou. Ale nie sme nosite?mi kultúry tej pred Kristom.
Preto teda o nich hovoríme ako o civilizácii Apple Computerso zanikla.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Št Mar 01, 2007 3:36 pm
asarat



Založený: 23.01.2006
Príspevky: 94
Bydlisko: vesmír
 
mYXo Napísal:
ja si myslim, ze aj ked povodne geny "neludskych faraonov" boli dokonalejsie ako od ludi zijucich na zemi a pri miesani ras a prenechani vlady ludom zacali vladnut "ludski faraoni", ktori uz mali iste dedicne predispozicie svojej ludskej rasy mat vlastnosti typu chamtivost, tuzba po moci, atd. nemusel to byt hned koniec. rovnako mali predispozicie aj co zdedili po tej svojej "neludskej casti", ktora im dodavala silu a keby tuto silu vyuzili na boj resp. na ovladnutie svojeho vnutra a hlavne tych neziaducich vlastnosti v sebe moholo to nabrat uplne iny koniec. bohuzial ludia ako taki sa ukazali byt prilis slabi na to, aby to zvladli.
clovek co nema pod kontrolou svoj vnutorny svet nemoze vladnut vonkajsiemu. inymi slovami je nemozne byt bohom svetu kym nie som bohom v samom sebe.


PrepáApple Computers, fakt prepáApple Computers. Ale miešaš dojmi a pojmi. To Apple Computerso chceš poveda? ( o ne?udských faraonoch) je niekde inde, ako zvyšok textu.
Nechcem buzerova?, ale ...... . ?akujem za pochopenie.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Pi Mar 02, 2007 5:26 pm
Nekroman



Založený: 21.08.2006
Príspevky: 54
Bydlisko: Cintoríny sveta
 
armen Napísal:
Na Egyptskej civilizácii je pre mApple Computersa aj tak najfascinujúcejšie, že najvyššiu úrove? dosahovala práve v za?iatkoch svojej existencie. Potom ako keby sa to postupne deformovalo a tie generácie, o ktorých máme aké-také archeologické dôkazy, sú už len slabým odleskom pôvodnej slávy Egypta. Mýlim sa?


Zaujímavý postoj Apple Computersi poh?ad. Avšak nikto nevie kedy a ako za?ala Egyptská kultúra vznika? a na základe ?oho, Apple Computersi z ?oho.
To Apple Computerso písal Ašarat je jeden prvok poh?adu akoby biografia prežitého. Avšak toho tam bolo viac. Je to tak ako ke? sa dívate na vojnový film. Vidíte osud vytypovaného jedinca, ale Apple Computerso tie osudy ?alších tisícov. Každý bol jedine?ný a hlavne iný.
A preto aj poh?ad na toto neuzatvárajte cez poh?ad jedinca, Apple Computersi nieko?kých jedincov (napr. cez životy faraonov) aj ke? od renomovaných historikov.
Skuto?ný poh?ad je poh?ad zhora na život celej civilizácie v zmysle nadh?adu života a smrti. Dívajte sa poh?adom akoby boha ktorý sa díva na svet tam dolu.


_________________
Hrobový pochôdzkár - Memento mori
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Ne Mar 04, 2007 1:31 am
hladny kozel



Založený: 04.03.2007
Príspevky: 5
  dobre rano........som tu novy......respekt


veru tak treba najprv v samote studovat..................a az potom pridu otazky.......literatury je dost.
od klasickej, konzervativnej az po mysticke, zahadne. Odporucam studovat aj v takomto poradi, ponuka to triezvejsi pohlad.

veru rad by som sa pripojil k debate o zaniku egyptskej civilizacie, ale neviem co povedat. viete teraz ma napadlo prirovnanie. Predstavujem si semienko ktore rastie v strom a ten zplodi potomkov za pomoci dalsich sil a nakoniec slabne a umiera,....ale....dalej na nom rastu jeho deti i nedeti.

tak neviem, ci ma zmysel bavit sa o mrtvom strome.

umrel od vycerpania zivej sily.

ale podme sa bavit o tom aky bol tento strom ked bol v plnej sile.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Ne Mar 04, 2007 2:02 am
hladny kozel



Založený: 04.03.2007
Príspevky: 5
  co hovorite na toto:

ludstvo potrebovalo 22 storoci, aby uspokojivo vypocitalo pribliznu vzdialenost zeme od slnka: 149 400 000 kilometrov. Stacilo by nasobit miliardou vysku Cheopsovej pyramidy postavenej 2900 rokov pred Kristom..................stretavame sa s ludolfovym cislom aj s presnym vypoctom dlzky slnecneho roka, s polomerom a s hmotnostou zeme, so zakonom precesie rovnodennosti, s hodnotou stupna dlzky, s presnym severnym smerom a mozno aj s mnohymi dalsimi datami, kt. sme doteraz nerozlustili.

pri stavbe sa podla klasickej egyptologii pripusta technika namacanych drevennych klinov vrazanych do strbim v skalach. Stavitelia mali k dispozicii len kamenne kladiva a medenne pily, teda pily z mekkeho kovu. Je to coraz tajomnejsie. ako sa osekane kvadre s hmotnostou desattisic kilogramov dvihali a spajali?

V 19. stor. sme mali nesmierne tazkosti, ake si len vobec vieme predstavit, ked sme mali previezt dva obelisky, ake faraoni davali prepravovat cele tucty. Ako si svietili vo vnutri pyramidy? Az do roku 1890 pozname len cadiace lampy, kt. cmud sa usadzuje na povale. Lenze na stenach pyramid neobjavite ani stopu po dyme.
Nenasla sa ani stopa po nijakej vyspelej technologii.
teraz to prichadza. Mozeme vsak pripustit mysticko-primitivnu tezu: Boh diktuje astronomicke data obmedzenym, ale usilovnym stavitelom a potom im trochu pomoze.
Nejestvuju pisomne spravy v pyramidach? Pozitivisti zahnani do uzkych sikanovanim matematikov, vyhlasuju, ze ide o zhody. Ale ked su zhody tak viditelne prehnane, ako im mame potom vraviet. alebo musime pripustit, ze architekti a a surrealisticki dekorateri dali vytazit, previezt, vyzdobit, zdvihnut a usadit s polmilimetrovou presnostou, len aby uspokojili megalomaniu svojich kralov, a to podla mier, ktore im v nahodnej inspiracii preleteli hlavou, 2600000 kvadrov Velkej pyramidy s pomocou nadennikov, ktori pracovali s kuskami dreva a s pilami vhodnymi iba ak na rezanie lepenky, a pritom si navzajom sliapali na nohy? tieto veci su stare takmer 5000 rokov a nevieme o nich takmer nic..................mucho mucho more

uffffff cit: Rano Kuzelnikov

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Strana 2 z 3
Odpovedať na tému Odpovedať na tému
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 Obsah fóra Forum.SelekCIA.COM / Egypt / Bojíme sa tejto témy?

Prejdi na: 



Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB - 2001, 2002 phpBB Group
Časy uvádzané v GMT + 1 hodina