. / Zobraziť tému - Dobro a zlo
Odpovedať na tému Odpovedať na tému
Strana 2 z 4 Obsah fóra Forum.SelekCIA.COM / Vo?né zamyslenia / Dobro a zlo  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

PríspevokPredmet: Zaslal: Št Nov 23, 2006 1:43 pm
Ascher



Založený: 03.01.2006
Príspevky: 89
Bydlisko: Zem
  pravda jest

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: St Dec 06, 2006 11:14 pm
mYXo



Založený: 25.12.2005
Príspevky: 73
Bydlisko: By? blízko
 
Shaza Napísal:
mYXo Napísal:
Luis Napísal:
Ascher Napísal:
nic konkretne je to .







no asi niesom tak naivna aby som uverila ze ked ma niekto svoje ciele jeho blahobyt je druhorady a ze kona inak ako ten komu zalezi na jeho vlastnom blahobyte. mozno to tak posobi ale kazdy pozera najprv na seba na svoj vlastny blahobyt a potom oj dalej od seba. mozme to nazyvat ako chceme a davat tomu vyrazy nesebeckost a podobne, ale jedna zo zakladnych crt ludskej povahy je vlastny blahobyt, ide len o to kedy sme schopny pochopit a prijat to ako fakt. niekedy to trva aj cely zivot. Very Happy


no byva to tak, ale nesuhlasim, ze je to tak vzdy... ak clovek pre svoje ciele musi podstupit to ze nebude zit v blahobyte, a ak v blahobyte zit bude nedosiahne to co chce tak potom co? je bezne ze rozumny clovek sa vzda niecoho na com mu zalezi aby dosiahol nieco na com mu zalezi... a niekedy to na com mu zalezi moze byt niekto iny alebo nieco pre neho.. Wink

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Št Dec 07, 2006 10:58 am
Shaza



Založený: 13.09.2006
Príspevky: 83
  asi sme sa spravne nepochopili, mala som na mysli blahobyt ako taky ( nespecifikovala som ci uz z materialnej alebo inej stranky zivota) mala som na mysli ,, kazdy najprv pozera na seba a svoj povedzme osoh alebo prinos a az potom na druheho. a ked to chceme este z hlbsieho hladiska : tak aj ty najobetavejsi ludia, ktory robia veci pre inych ich vo svojej podstate robia sami pre seba(pre svoj vnutorny urcity pocit z ,, dobre vykonanej prace")

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Št Dec 07, 2006 11:00 am
Ascher



Založený: 03.01.2006
Príspevky: 89
Bydlisko: Zem
  S tym suhlasim uplne.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Št Dec 07, 2006 11:32 pm
mYXo



Založený: 25.12.2005
Príspevky: 73
Bydlisko: By? blízko
  a co takto bytost ktora preziva v bozej podstate a vlasne nema a nezije svoj osud iba vykonava boziu volu... moze to byt aj clovek s hmotnym telom... takyto clovek nema vlastne ciele iba je nastrojom bozim... vlastne neplni ziadne vlastne ciele iba ciele boze lebo je bozim nastrojom... vlastne je to clovek ktory uz nema svoju idividualitu lebo sa jej vzdal...
to je ale asi taka... vynimka nie?

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Pi Dec 08, 2006 9:36 am
Shaza



Založený: 13.09.2006
Príspevky: 83
 
mYXo Napísal:
a co takto bytost ktora preziva v bozej podstate a vlasne nema a nezije svoj osud iba vykonava boziu volu... moze to byt aj clovek s hmotnym telom... takyto clovek nema vlastne ciele iba je nastrojom bozim... vlastne neplni ziadne vlastne ciele iba ciele boze lebo je bozim nastrojom... vlastne je to clovek ktory uz nema svoju idividualitu lebo sa jej vzdal...
to je ale asi taka... vynimka nie?


a co je bozia vola?
- kazdy clovek aj ten najvecsi ,,blbec " ma urcite ciele ( napr. ciel: chcem zit, chcem byt nastrojom bozim....)
- ,,plni bozie ciele".... na zaklade coho ich plni? asi na zaklade svojho rozhodnutia, svojho pocitu ze to tak ma byt... cize opat to vychadza z jeho vnutra
- ,,svoja individualita lebo sa jej vzdal" - tomuto asi nerozumiem , na zaklade coho sa vzdal svojej individuality?

pokial sa niekto vzda seba sameho v prospech niecoho - stava sa otrokom toho comu sa vzdal Question Question Question Question

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Pi Dec 08, 2006 10:55 am
Luis



Založený: 27.12.2005
Príspevky: 68
 
Shaza Napísal:
mYXo Napísal:
a co takto bytost ktora preziva v bozej podstate a vlasne nema a nezije svoj osud iba vykonava boziu volu... moze to byt aj clovek s hmotnym telom... takyto clovek nema vlastne ciele iba je nastrojom bozim... vlastne neplni ziadne vlastne ciele iba ciele boze lebo je bozim nastrojom... vlastne je to clovek ktory uz nema svoju idividualitu lebo sa jej vzdal...
to je ale asi taka... vynimka nie?


a co je bozia vola?
- kazdy clovek aj ten najvecsi ,,blbec " ma urcite ciele ( napr. ciel: chcem zit, chcem byt nastrojom bozim....)
- ,,plni bozie ciele".... na zaklade coho ich plni? asi na zaklade svojho rozhodnutia, svojho pocitu ze to tak ma byt... cize opat to vychadza z jeho vnutra
- ,,svoja individualita lebo sa jej vzdal" - tomuto asi nerozumiem , na zaklade coho sa vzdal svojej individuality?

pokial sa niekto vzda seba sameho v prospech niecoho - stava sa otrokom toho comu sa vzdal Question Question Question Question


Tak:- keby boh aj existoval, ako aj ob?as existujem, tak by Vám nerozumel, ako Vám proste nerozumiem. O Apple Computerso vlastne ide okrem toho, že o ni?Apple Computers

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Pi Dec 08, 2006 10:58 am
Shaza



Založený: 13.09.2006
Príspevky: 83
 
Luis Napísal:

Tak:- keby boh aj existoval, ako aj ob?as existujem, tak by Vám nerozumel, ako Vám proste nerozumiem. O Apple Computerso vlastne ide okrem toho, že o ni?Apple Computers


Ó BOZE - vsak ved od toho si nas stvoril nevedomych,aby si nas postupne uvadzal do vedomia tvojho AMEN

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Pi Dec 08, 2006 10:59 am
Ascher



Založený: 03.01.2006
Príspevky: 89
Bydlisko: Zem
  deti moje drahe a kde je dobro a kde zlo

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Pi Dec 08, 2006 11:06 am
Luis



Založený: 27.12.2005
Príspevky: 68
 
Shaza Napísal:
Luis Napísal:

Tak:- keby boh aj existoval, ako aj ob?as existujem, tak by Vám nerozumel, ako Vám proste nerozumiem. O Apple Computerso vlastne ide okrem toho, že o ni?Apple Computers

Ó BOZE - vsak ved od toho si nas stvoril nevedomych,aby si nas postupne uvadzal do vedomia tvojho AMEN

Shaza .... sajze ,sajze, Smile zese nedávala pozor na mojej prednáške?

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Pi Dec 08, 2006 11:07 am
Shaza



Založený: 13.09.2006
Príspevky: 83
 
Ascher Napísal:
deti moje drahe a kde je dobro a kde zlo



sak o tomto sa bavime cely cas a asi sme uz troska dalej Embarassed

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Pi Dec 08, 2006 11:08 am
Luis



Založený: 27.12.2005
Príspevky: 68
 
Ascher Napísal:
deti moje drahe a kde je dobro a kde zlo


To sa pýtaš Ty? Ani Ty si nedával evidentne pozor. Na?o som Vás všetkých u?il. Neviem fakt neviem.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Pi Dec 08, 2006 12:19 pm
admin

Site Admin

Založený: 22.12.2005
Príspevky: 84
  *** UPOZORNENIE ***
Z dovodu ostatnym neznamym ale mne zrejme jasnym som
zvysok diskusie presunul do internej casi urcenej pre clenov,
kym sa niektory neumravnia
*** UPOZORNENIE ***

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Ne Dec 17, 2006 12:57 am
mYXo



Založený: 25.12.2005
Príspevky: 73
Bydlisko: By? blízko
  no... pravda je to ze je to jeho rozhodnutie ale ja netvrdim ze nie je... bavime sa o dobre a o zle... a o tom ze som spominal, ze ak sa niekto vzda vlastneho blahobytu alebo vlastnych potencionalnych cielov pre nieco... pisali sme o tom, ze kazdy ma na prvom mieste vlastne ciele a potom ostatnych a ja som uviedol toto ako priklad toho, ze to asi nemusi vzdy byt tak... ked sa niekto odovzda aby pomahal druhym a nema vlastne ciele (vlastnymi cielmi myslim osobne ciele) tak to znamena ze nema na prvom mieste seba....
vzdanim sa idividuality som myslel ked clovek splynie s bohom straca idividualitu a stava sa jeho sucastou... a pokial stale posobi na zemi a vykonava "boziu volu" (nazvyte to ako chcete) tak nema svoj osud lebo je nastrojom bozim... a vedome s vlastneho rozhodnutia posobi ako "bozi nastroj" kruh inkarnacii sa uzavrel splynul s bohom ale posobi nadalej pretoze sa tak rozhodol ale toto je mozne vlastne asi iba vtedy ak clovek naplni svoju karmu... ked prejde na koniec svojej cesty dosiahne vrchol duchovneho rozvoja... alebo som uplne vedla? Think

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Ne Dec 17, 2006 4:02 pm
Ascher



Založený: 03.01.2006
Príspevky: 89
Bydlisko: Zem
 
mYXo Napísal:

vzdanim sa idividuality som myslel ked clovek splynie s bohom straca idividualitu a stava sa jeho sucastou... a pokial stale posobi na zemi a vykonava "boziu volu" (nazvyte to ako chcete) tak nema svoj osud lebo je nastrojom bozim... a vedome s vlastneho rozhodnutia posobi ako "bozi nastroj" kruh inkarnacii sa uzavrel splynul s bohom Think



asi moc nerozumiei tomu co pises. Nemam o tom moc informacii. Napisem len to co ma napadlo. Splynutim Apple Computers Tak isto sa dana osobnost moze stat otrokom toho s cim splynie. A sama na to nikdy nepride . Vykonava veci , mysli si ze su s jeho vole a pritom skutocnost moze byt inde.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Strana 2 z 4
Odpovedať na tému Odpovedať na tému
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Obsah fóra Forum.SelekCIA.COM / Vo?né zamyslenia / Dobro a zlo

Prejdi na: 



Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB - 2001, 2002 phpBB Group
Časy uvádzané v GMT + 1 hodina