. / Zobraziť tému - Logické myslenie v mágií, áno, ?i nie?
Odpovedať na tému Odpovedať na tému
Strana 1 z 3 Obsah fóra Forum.SelekCIA.COM / ?o si myslíte o ... / Logické myslenie v mágií, áno, ?i nie?  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Má logikcké myslenie svoje opodstatnenie v mágií?
ano
90%
 90%  [ 10 ]
nie
0%
 0%  [ 0 ]
neviem
9%
 9%  [ 1 ]

Celkom hlasov : 11

PríspevokPredmet: Logické myslenie v mágií, áno, ?i nie? Zaslal: Ne Jan 25, 2009 10:58 pm
Amon



Založený: 13.01.2006
Príspevky: 14
Bydlisko: biely v ?iernom vesmíre v jadre bieleho
  Rád by som v tejto téme poukázal na môžnos? vyjadrenia Vášho subjektívneho názoru k danému príspevku uvedenému na blogoch s názvom Logické myslenie v mágií, áno, Apple Computersi nie? Môžete prosím napísa? svoj názor..

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Ne Jan 25, 2009 11:36 pm
asarat



Založený: 23.01.2006
Príspevky: 94
Bydlisko: vesmír
  Aj ke? sa opakujem nech, ale teda za?ne diskusia.

Apple Computerso však, ke? sú okolo aj jedinci ktorí sa bránia logike? Bránia sa lebo im vyhovuje, že nemusia logicky myslie?, lebo jednoducho je to jednoduchšie.
Oni proste prijmú dogmu a idú slepo za silným jedincom bez úvahy. Sám som to videl i zažil.
„Silný“ mág proste poprie logiku, lebo svoju silu si namýšApple Computersa, alebo sa bojí, že príde niekto, kto jeho dogmu vyvráti. „Silný“ je v skuto?nosti potom len preto, že poprie logiku, ale to nerieši problém. Apple Computerso teda problém pod?a teba riešiApple Computers


_________________
Ja sa smrti nebojím, ja ju vítam.
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Logické myslenie, áno, ?i nie? Zaslal: Ne Jan 25, 2009 11:49 pm
Amon



Založený: 13.01.2006
Príspevky: 14
Bydlisko: biely v ?iernom vesmíre v jadre bieleho
  Problém rieši prijatie skuto?nosti toho aký v skuto?nosti mág je. Apple Computerso zrejme pri možnosti absorbovania ur?itých síl pre mnohých už v ich „myslení“ a kvázi postavení nie je možné. Bolo však mnoho príkladov, kedy si aj silný jedinci mysleli, že sú jedine?ní a nenahradite?ní a nechceli prija? samých seba takých aký sú a potom logicky, dopadli tak ako dopadli... príklad: vi?. F. Bardon, kniha Frabato.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Po Jan 26, 2009 12:09 am
armen



Založený: 25.12.2005
Príspevky: 109
Bydlisko: vä?šinou medzi nebom a zemou
  Logika v mágii má pod?a mApple Computersa nezastupite?né miesto. Do ur?itej miery sa dá fungova? aj bez nej, len ?isto na základe viery v nie?o Apple Computersi niekoho. Toto môže vies? k do?asným úspechom, ke?že ?lovek/adept uverí touto cestou aj vo svoje jedine?né schopnosti. Avšak s prvým neúspechom sa takýto hrad postavený na piesku zrúca. Bez logiky, uvažovania a u?enia sa nemôžu by? úspechy v mágii trvalé.

Absencia logiky v mágii tiež poskytuje dokonalý priestor pre alibizmus. Ve? je tak krásne jednoduché vyhovori? sa na plnenie príkazov niekoho iného... Možno je to pohodlné, ale pre mágiu na vyšších stup?och a pre adepta, ktorý chce naozaj niekam dôjs? svojou prácou a svojou silou, toto nemá význam.

Ako inak, než logickou úvahou spojenou so svojím vnútorným Ja, ktoré nám našepkáva, Apple Computerso je správne, chceme zisti?, Apple Computerso je skuto?ná pravda? Len slepo veri? niekomu preto LEBO...Apple Computers

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Logické myslenie, áno, ?i nie? Zaslal: Po Jan 26, 2009 12:21 am
Amon



Založený: 13.01.2006
Príspevky: 14
Bydlisko: biely v ?iernom vesmíre v jadre bieleho
  Vo?akedy, vo?akde niekto starý a múdry povedal: “nau? sa prijíma? svoje prehry tak, ako svoje výhry a cesta k vyššiemu poznaniu sa Ti pootvorí sama.” Nuž nie každý vidí za týmto poslaním (myslím mágiu, mága) to, o ?om tu píšeme. Mnohí si to mýlia s mólom pre ukážku moci a sily a nie toho, Apple Computerso im niekto poskytol nato, aby v prvom rade chránil a rozvíjal to, Apple Computerso získal. Potom ne?udo dochádza v živote takýchto jedincov, Apple Computersi skupín ku pádom Apple Computersi už v duchovnom tak i fyzickom živote. Namiesto toho, aby sa pou?ili a našli skuto?nú prí?inu, h?adajú problém vonku, mimo nich a tu dochádza presne k tomu, Apple Computerso píšeš Armen, že absenciu logiky nahrádza tzv. alibizmus a tým vznikajú opäApple Computers len ?alšie zbyto?né boje a strata energie jedinca. Niekedy je múdrejšie ustúpi?, získa? ?as a pochopi? a potom sa navráti?. Nuž, ale existujú v živote aj skratky, tak to už chodí...

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Po Jan 26, 2009 12:23 am
asarat



Založený: 23.01.2006
Príspevky: 94
Bydlisko: vesmír
  Armen.
ja len verím, že ?udia nás pochopia,a budú vedie?, že samostatne nemyslie? za seba znamená akurát to, že nikam nedôjdu a budú žiApple Computers len v ilúzií a v ?akaní na nie?o.

Bez logiky sa to proste naozaj nedá, aj ke? si mnohý toto chcú odôvodni? tak, že "Toto povedal Guru a tak to musí by?"!!

Avšak do cie?a sa dá dojs? len tak, že chápem a myslím a NIE LEN SOM.

Myslím, že v tomto sme sa všetci traja zhodli.


_________________
Ja sa smrti nebojím, ja ju vítam.
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Re: Logické myslenie, áno, ?i nie? Zaslal: Po Jan 26, 2009 12:34 am
asarat



Založený: 23.01.2006
Príspevky: 94
Bydlisko: vesmír
 
Amon Napísal:
Niekedy je múdrejšie ustúpi?, získa? ?as a pochopi? a potom sa navráti?. Nuž, ale existujú v živote aj skratky, tak to už chodí...


Áno súhlasím, že treba aj ustúpi?.
Dodajme však, že ak dôjde ku reálnemu boju nie ob?as kam ustúpi?.
Ale táto téme je o ceste u?enia sa.

Dovolil som si tento doplnok - len pre istotu.


_________________
Ja sa smrti nebojím, ja ju vítam.
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Ut Jan 27, 2009 9:13 am
Nekroman



Založený: 21.08.2006
Príspevky: 54
Bydlisko: Cintoríny sveta
  Aha diskusia asi zastala. Logika asi mnohým nie je po chuti.
No asi vás kolegovia zasko?ili touto témou.

Názor aký zastávam ja je ten, že bez logiky nikam nedôjdete, ale logika vás môže mnoho krát aj brzdi?.


_________________
Hrobový pochôdzkár - Memento mori
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Ut Jan 27, 2009 12:18 pm
asarat



Založený: 23.01.2006
Príspevky: 94
Bydlisko: vesmír
  Kolega Nekroman.
Uznávam, že máš pravdu v tom, že sme ich zasko?ili.
Ku tvojmu komentáru je jediná odpove?.
Taký jedinec si sám nedokáže pomôcApple Computers nikdy. Proste sila sa dá porazi? len silou a odvahou a logikou.
Kedy však jedinec neberie odvahu vzoprie? sa? A akú má šancu ak by sa mal vzoprie? mne? Ako by to asi skon?ilo?


_________________
Ja sa smrti nebojím, ja ju vítam.
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Ut Jan 27, 2009 1:37 pm
Bes



Založený: 26.10.2006
Príspevky: 20
  Niekde asi kazdy chape, ze bez logiky to nejde. Je vsak dost tazke zmenit myslenie jedinca, ked dhy cas mu bolo vtlkane do hlavy, aby sa vyhybal logickemu mysleniu, aby neuvazoval - len konal tak, alebo onak, lebo to "Guru" povedal. Hlavne ak slepo veril, ze ten ho skutocne povedie po tej ceste po ktorej chce kráApple ComputersaApple Computers a nielen po nejakych pohyblivych schodoch, ktore smeruju dole... ale on kraca opacnym smerom... kde sice prekracuje, ale akosi nevnima, ze sa vlastne nepohol vpred. A svet okolo sa sice meni, ale....
Takyto sposob fungovania ho musi velmi nicit, alebo musi prist nejaky impulz z vonka, ktory mu pootovri oci... Inak zivot bez myslenia bude a je pre neho absolutne prirodzene... A vymanit sa spod vplyvu niekoho takeho, kto to dosiahne magiou je asi skoro az nemozne (vsak treba to v prvom rade aj spoznat, ze je to vonkajsi vplyv).... bez pomoci a opory niekoho silnejsieho...ako si Ty Asarat a pomoze mu, a ked este k tomu ak ho bude tlacit k vlastnemu mysleniu, tak to moze byt na chvilu az pohromou ....
Very Happy
a asi na chvilu zastane, kym ho tie schody odvezu dole... A ked pochopi, ze ak chce ist dalej tak sa musi presunut k druhym schodom ... a to bez prikazu niekoho nad nim...

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Ut Jan 27, 2009 3:53 pm
Škriatok



Založený: 09.11.2006
Príspevky: 6
Bydlisko: Lesy a lúky
  frrr Bes crrr Na?o myslie? grrr a mat logiku? dddd Ja poviem a kazdy SSSRRRR kona a nekeca nnnnsss to je jasné nie ssssss. a potom... fffrrr logika nie je nutná jjjjssss
A ten Apple Computerso sss presadzuje frrr logiku ssss kazi drrr moralku ssss muzstva...brrrrr

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Ut Jan 27, 2009 4:01 pm
Luis



Založený: 27.12.2005
Príspevky: 68
  No jo škrítku šeredná.
Toto niekomu vyhovuje ale normálnym to nemusí.
Proste Ty si myslíš nie?o ale my s tým asi nesúhlasíme lebo nie sme sme xxxx ale normálna spolo?nos?.
V sekte to takto môže fungova? ale tu asi len obmedzene ke? sa ja tak ja rozhodnem. Very Happy



Naposledy upravil Luis dňa Ut Jan 27, 2009 4:18 pm, celkom upravené 1 krát
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Ut Jan 27, 2009 4:02 pm
Artime



Založený: 17.02.2006
Príspevky: 81
Bydlisko: Slovensko
  ...bez logiky to nejde ...


_________________
Arti Arti Artime Very Happy
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Ut Jan 27, 2009 4:24 pm
akolit



Založený: 22.12.2005
Príspevky: 1
  Logika patrí k prírodným vedám a intuícia ma spirituálny charakter, navzájom sa nevylu?ujú ale sa podporujú aby došli do spolo?ného cie?a. Wink

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
PríspevokPredmet: Zaslal: Ut Jan 27, 2009 4:55 pm
Shaza



Založený: 13.09.2006
Príspevky: 83
  logika ano aj nie.
Ked bol dalajlama v BA novinarke odpovedal: keby sa dalo tak jedinu vec, ktoru by si chcel dat vyoperovat tak by to bolo logicke myslenie.
Tu je vidiet roznorodost pohladov v zavislosti od toho co sa sleduje a za akym cielom sa ide.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Strana 1 z 3
Odpovedať na tému Odpovedať na tému
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 Obsah fóra Forum.SelekCIA.COM / ?o si myslíte o ... / Logické myslenie v mágií, áno, ?i nie?

Prejdi na: 



Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB - 2001, 2002 phpBB Group
Časy uvádzané v GMT + 1 hodina