. / Zobraziť tému - Emócie a city v našom živote
Odpovedať na tému Odpovedať na tému
Strana 1 z 1 Obsah fóra Forum.SelekCIA.COM / ?o si myslíte o ... / Emócie a city v našom živote  

PríspevokPredmet: Emócie a city v našom živote Zaslal: So Jan 30, 2010 11:06 am
Artime



Založený: 17.02.2006
Príspevky: 81
Bydlisko: Slovensko
  Emócií je to?ko, že ani neviem ko?ko ich je vlastne Shocked ...emócie zlosti, lásky, nenávisti, Apple Computersútosti, radosti, smútku ako aj citov a pocitov viny, smútku, frustrácie, rozkoše, strachu, viny... vo Wikipédii nájdete túto definíciu emócie : " Emócia je bezprostredné citové prežívanie životného zmyslu javov a situácií, ktoré je podmienené vz?ahom medzi ich objektívnymi vlastnos?ami a potrebami subjektu.
Pojem sa definuje rôzne a ?asto sa chybne udáva, že má ten istý význam ako cit a pod?a W. Traxela je emócia psychický jav, ktorého podstatným znakom je kvalita príjemnosti alebo nepríjemnosti. " Tak toto je pod?a mApple Computersa zaujímavá téma lebo sa týka každého....


_________________
Arti Arti Artime Very Happy
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Po Feb 01, 2010 11:24 am
Shaza



Založený: 13.09.2006
Príspevky: 83
  Skuto?ne zaujímavá téma a myslím, si že z ur?itého poh?adu aj nevy?erpate?ná.
Sama na vlastnej skúsenosti viem, že schopnos? ovládnu? a ovláda? emócie je viac než zložité. Je zaujímavé sledova? kam až sú schopné nás, naše i cudzie emócie schopné nás dohna?, do akej miery sme ovplyvnite?ný a ovplyvnený.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Po Feb 01, 2010 12:27 pm
Artime



Založený: 17.02.2006
Príspevky: 81
Bydlisko: Slovensko
  ...kvalita príjemnosti a nepríjemnosti...hm...takže zlos? ma pochytí vtedy, ak sa cítim nepríjemne v danej situácii, ke? to takto jednoducho napíšem. Rolling Eyes ...tak potom sa cíti nepríjemne dos? ve?a ?udí skoro 24 hodín denne Idea ...nejde mi o to dosiahnu? to, aby som nebola nikdy zlostná lebo to si neviem predstavi? ale o to aby som sa vedela ovláda? alebo sa nau?iApple Computers nereagova? na nepríjemné veci zlos?ou teda Twisted Evil ... ur?ite mi potvrdíte, že to je Apple Computersažké...


_________________
Arti Arti Artime Very Happy
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Po Feb 01, 2010 1:38 pm
Shaza



Založený: 13.09.2006
Príspevky: 83
  Áno ve? ovláda? emócie neznamená nema? ich, ale ma? ich pod kontrolou a uvedomova? si ich v plnej miere len sa nimi nenecha? ovplyvni?. Vždy ke? ma pochytá hnev tak si spomeniem na túto vetu a vtedy ma to dokonca vyto?í niekedy i viac Wink
Ale je to zas môj vnútorný , emóciometer, nako?ko moja snaha ovláda? emócie je viac Apple Computersi menej úspešná a ako a Apple Computersi vôbec sa niekam pri ovládaní emócií posúvam.
Niekedy je zaujímavé sledova?, ke? si situácia vyžaduje ur?itú emóciu s ktorou sa momentálne,alebo už nestotož?ujem a sledova? reakcie okolia. Wink

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Ut Feb 02, 2010 10:48 am
Artime



Založený: 17.02.2006
Príspevky: 81
Bydlisko: Slovensko
  ...že emócia je psychický jav ... tak teda keby som nemala pocit nepríjemnosti alebo príjemnosti, tak by nebol ani jav Apple Computers


_________________
Arti Arti Artime Very Happy
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Ne Jún 27, 2010 10:23 am
Artime



Založený: 17.02.2006
Príspevky: 81
Bydlisko: Slovensko
  Tieto emócie sú základné :
* strach - reakcia na nebezpe?ie
* hnev - reakcia na prekážku alebo nepriate?a
* rados? - reakcia na zisk alebo úspech
* smútok - reakcia na stratu hodnoty alebo neúspech
* dôvera - reakcia na priate?stvo alebo ?estné správanie
* znechutenie - reakcia na nepríjemnú vec alebo situáciu
* o?akávanie - reakcia na neznámu alebo neistú situáciu
* prekvapenie - reakcia na ne?akanú situáciu

...pre mApple Computersa je to ?udné, že všetci ?udia, by mali ma? teda tieto emócie bez vínímky....hmmm Ako by sa žilo, keby sme ich nemali, pre nejakú genetickú chybu Apple Computers


_________________
Arti Arti Artime Very Happy
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Po Jún 28, 2010 11:12 pm
Jessie



Založený: 23.11.2006
Príspevky: 13
Bydlisko: tu a tam
  ja si nemyslim ze vsetci ludia kazdu z tychto emocii pocituju! pokial je emocia psychicky stav, kazda mysel je ina a tak ako kazdi z nas na jednotlive podnety reaguje inak, niektori- niektore mysle sa do tohto stavu dostat nemusia, alebo napr. nezaziju situaciu ktora by danu reakciu vyvolala! taktiez existuju ludia, ktori napr. nepocituju strach.. je to geneticky chyba..Apple Computers myslim ze nie..

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Ut Jún 29, 2010 5:53 pm
Artime



Založený: 17.02.2006
Príspevky: 81
Bydlisko: Slovensko
  ...no ke? niekto nemá strach napr. z hada alebo z medve?a alebo z bangee jumpingu, tak to je jednoducho, ako píšeš to, že sa toho nebojí a nemusí ma? genetickú chybu Cool ...ale tá istá osoba, ak nemá strach vôbec z ni?oho a nikdy, tak to neviem, Apple Computersi by bolo možné...možno je taký ?lovek. Ja si myslím, že proste každý sa nie?oho bojí a má z nie?oho strach. Pre?o to musí tak by? Apple Computers Bolo by ?ahšie ma? tú genetickú chybu ....a to by bolo asi aké Apple Computers Question Confused


_________________
Arti Arti Artime Very Happy
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: St Jún 30, 2010 9:14 am
Luis



Založený: 27.12.2005
Príspevky: 68
  Ma? túto chybu ?lovek by asi poznal dokonalé š?astie. Ale nebola by aj toto emócia?
Myslím, že strach sa dá prekona? lebo to viem z vlastného života.... UdržaApple Computers emócie pod kontrolu sa dajú, ale sta?í málo a kontrola sa zrúti, ako dom?ek z karát a š?astie z toho, že ste mali pod kontrolu emócie je už navždy pre?.
Apple Computerso potom? Nuž, každý to zisti subjektívne sám.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Strana 1 z 1
Odpovedať na tému Odpovedať na tému
 Obsah fóra Forum.SelekCIA.COM / ?o si myslíte o ... / Emócie a city v našom živote

Prejdi na: 



Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB - 2001, 2002 phpBB Group
Časy uvádzané v GMT + 1 hodina