. / Zobraziť tému - ?o si myslíte o Wicca ?
Odpovedať na tému Odpovedať na tému
Strana 1 z 2 Obsah fóra Forum.SelekCIA.COM / ?o si myslíte o ... / ?o si myslíte o Wicca ?  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

PríspevokPredmet: Zaslal: St Sep 20, 2006 3:01 pm
Artime



Založený: 17.02.2006
Príspevky: 81
Bydlisko: Slovensko
  O.K. , tak Apple Computerso si myslíte o Wicce Apple Computers


_________________
Arti Arti Artime Very Happy
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Št Sep 21, 2006 6:43 pm
armen



Založený: 25.12.2005
Príspevky: 109
Bydlisko: vä?šinou medzi nebom a zemou
  Ja som nedavno zacala prekladat nejaky text o Wicce z anglictiny a zatial sa mi to celkom paci. Zaujimavy je hlavne ich postoj k predpisanym technikam a ritualom - nic take vo Wicce nie je. Su len nejake tradicie (skoly), ktorym sa iste postupy osvedcili, ale nikto vas nebude nutit "zacinat uvolnovanie od noh, ked chcete zacat od hlavy". Ak vam to funguje, na sposobe nezalezi.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Ut Okt 03, 2006 12:34 am
mYXo



Založený: 25.12.2005
Príspevky: 73
Bydlisko: By? blízko
  mna by zaujimalo o com ta Wicca je.... zatial mi je to velkou neznamou.... podelite sa?

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Po Okt 23, 2006 5:13 pm
Nekroman



Založený: 21.08.2006
Príspevky: 54
Bydlisko: Cintoríny sveta
  rad by som si to pre?ítal ak nemaš ni? proti tomu sta?i mi zavola? aalebo prísApple Computers.... inak už si davno nebola u mApple Computersa a tak sanad tým zamysli.... Apple Computerso stým že si tu dávno nebola hmmmmmmmm?


_________________
Hrobový pochôdzkár - Memento mori
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Po Okt 23, 2006 10:42 pm
armen



Založený: 25.12.2005
Príspevky: 109
Bydlisko: vä?šinou medzi nebom a zemou
 
Nekroman Napísal:
rad by som si to pre?ítal ak nemaš ni? proti tomu sta?i mi zavola? aalebo prísApple Computers.... inak už si davno nebola u mApple Computersa a tak sanad tým zamysli.... Apple Computerso stým že si tu dávno nebola hmmmmmmmm?


to akože JA? som už dávno u teba nebola? no hej, žijem už pár rô?kov, tak sme sa už dávno nevideli. Ale neboj, vynahradíme si to. Aj ke? jeden múdry pán mi povedal, že budem žiApple Computers dlho... tak neviem. vybav si to s ním Smile
ináApple Computers ten text teraz trošku stagnuje, nako?ko mám toho ve?a ale pošlem ti aspo? to, Apple Computerso už je hotové.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Ut Nov 07, 2006 1:53 pm
Artime



Založený: 17.02.2006
Príspevky: 81
Bydlisko: Slovensko
  Wicca je Novopohanské náboženstvo. V roku 1954 za?al zverej?ova? Wiccu jeden angli?an menom Gerald Gardner.Vravel, že je to novodobý prežitok stareho bosoráctva a hovorí sa tomuto náboženstvu aj "Staré náboženstvo". Ve?a vecí Apple Computerso použil Gardner sa používa aj dnes a nadáva sa tomu "Gardnerská Wicca"
Apple Computerso praktizujú Wiccu majú rôznu vieru,rituály a praktiky. Ur?itá ?as? u?enia je tajná a treba by? iniciovaný aby sa ?lovek dozvedel aj tajné veci. Cool


_________________
Arti Arti Artime Very Happy
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Ut Nov 07, 2006 10:18 pm
mYXo



Založený: 25.12.2005
Príspevky: 73
Bydlisko: By? blízko
 
Artime Napísal:
Wicca je Novopohanské náboženstvo. V roku 1954 za?al zverej?ova? Wiccu jeden angli?an menom Gerald Gardner.Vravel, že je to novodobý prežitok stareho bosoráctva a hovorí sa tomuto náboženstvu aj "Staré náboženstvo". Ve?a vecí Apple Computerso použil Gardner sa používa aj dnes a nadáva sa tomu "Gardnerská Wicca"
Apple Computerso praktizujú Wiccu majú rôznu vieru,rituály a praktiky. Ur?itá ?as? u?enia je tajná a treba by? iniciovaný aby sa ?lovek dozvedel aj tajné veci. Cool


dakujeeem:) hned mi je jasnejsie... konecne sa niekto zahral na slnko a osvetlil mi to:) budem nasluchat tomuto foru dalej...

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: St Nov 08, 2006 10:57 am
Nekroman



Založený: 21.08.2006
Príspevky: 54
Bydlisko: Cintoríny sveta
  kdesi mYXo pisal o Selekcii. otázka -- musím sa inicializova? aj ja tu? alebo ako to potom je?
u Wici je to jasné - prišiel som na rituál, ukázal ako ho majú robi?, odvtedy to opakujú, menia, upravujú a nazvali to pohanským náboženstvom. teda jeho pozostatkom. ale ono tu bolo skôr ako to vaše akože pravé náboženstvo. to že nie?o nepoznáte, nemusi znamena?, že to nie je. je bolo a bude, aj ked to nevidie?. bolo je a bude kultúrnesie ako kres?anstvo. Wicca sa aspo? na ni? nehrá a ukáže sa vo svojej pravde a farbe. žia? už pozmenenej vplyvom nového kres?anstva.


_________________
Hrobový pochôdzkár - Memento mori


Naposledy upravil Nekroman dňa Ut Nov 21, 2006 10:39 pm, celkom upravené 1 krát
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Št Nov 09, 2006 12:05 am
armen



Založený: 25.12.2005
Príspevky: 109
Bydlisko: vä?šinou medzi nebom a zemou
  heej Nekroman, bez urážky, ale si nejako fandíš nie? akože ty si ukázal prvým Wiccanom ich rituály?

ináApple Computers s tvojím príspevkom vcelku súhlasím. Je to "náboženstvo" - skôr viera - ove?a tolerantnejšie než kres?anstvo a myslím, že si uchovalo aj ove?a viac zo svojej pôvodnej ideológie, aj ke? všetko sa ?asom prispôsobuje okolnostiam. V niektorých veciach ostáva "to pravé" aj ke? sa vonkajšia forma mení...

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Št Nov 09, 2006 7:20 pm
Artime



Založený: 17.02.2006
Príspevky: 81
Bydlisko: Slovensko
  O dejinách Wicca sa dos? ve?a debatuje.Pod?a Gardnera za?ala táto viera v prehistorickej dobe a bola spájaná s lovom, oh?om, plodnos?ou zvierat a lie?ením chorôb. Nevedeli si vysvetli? tieto veci a tak sa po ?ase vytvorilo uctievanie bohy?e plodnosti a boha lovu. Táto viera vydržala dlho a bola oživená ve?kApple Computersažkou Doreen Valiente 1922-1999 a inými. Gardner napísal, že po vydaní jeho knihy sa mu ozvalo ve?a ?udí, ktorí si myslia, že ich skupiny existujú po generácie až desa?ro?ia pozadu.

Iný zas vravia, že neexistovala súvislá línia Wiccáncov od keltských ?ias po 20 te storo?ie. Tvrdia, že Wicca dnešných dní bola vytvorená z rôznych keltských prame?ov, víl a božsitev,rôznych osláv sviatkov v roku a z iných náboženstiev.


_________________
Arti Arti Artime Very Happy
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: St Nov 15, 2006 10:05 am
asarat



Založený: 23.01.2006
Príspevky: 94
Bydlisko: vesmír
 
Nekroman Napísal:
kdesi mYXo pisal o selekcii. otazaka musim sa inicializova? aj ja tu ?alebo ako to potom je. u Wici je to jasne prišiel som na ritual ukazal ako ho maju robi? odvtedy to opakuju menia upravuju a nazvali to pohanským naboženstvom. teda jeho pozostatkom, ale ono tu bolo skôr ako to vaše akože prave naboženstvo. to že nie?o nepoznate nemusi znamena? že nie je.
je bolo a bude aj ked to nevidie?. bolo je a bude kulturnesie ako kres?anstvo. Wicca sa aspo? na ni? nehra a ukaže sa vo svojej pravde a farbe. žial už pozmenenej vplyvom nového kres?anstva.


Nekroman prosim. Genal eret uzreal nihil.

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: St Nov 15, 2006 11:31 am
admin

Site Admin

Založený: 22.12.2005
Príspevky: 84
 
Ašarat Napísal:
Nekroman Napísal:
kdesi mYXo pisal o selekcii. otazaka musim sa inicializova? aj ja tu ?alebo ako to potom je. u Wici je to jasne prišiel som na ritual ukazal ako ho maju robi? odvtedy to opakuju menia upravuju a nazvali to pohanským naboženstvom. teda jeho pozostatkom, ale ono tu bolo skôr ako to vaše akože prave naboženstvo. to že nie?o nepoznate nemusi znamena? že nie je.
je bolo a bude aj ked to nevidie?. bolo je a bude kulturnesie ako kres?anstvo. Wicca sa aspo? na ni? nehra a ukaže sa vo svojej pravde a farbe. žial už pozmenenej vplyvom nového kres?anstva.


Nekroman prosim. Genal eret uzreal nihil.


Ašarat, numquam te an-obsequor quisquam. Nekroman nihil-dum nihil an-perficio nequitia. Multum vulgus an-scio Latine.

Shame on you Speak to the hand Shame on you Think

  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Ne Dec 10, 2006 7:58 pm
Artime



Založený: 17.02.2006
Príspevky: 81
Bydlisko: Slovensko
  tak, Wiccánci uctievajú boha a bohy?u a oslavujú sviatky po?as roka. Sú sabaty (8x) a esbaty ( pri splne mesiaca). Wicca používa aj bosorácke techniky ako zaklínadlá, bilinkárstvo a veštenie, len majú eticky dané,že sa môžu používa? len na dobré skutky. Confused


_________________
Arti Arti Artime Very Happy
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PríspevokPredmet: Zaslal: Po Dec 11, 2006 9:26 am
Nekroman



Založený: 21.08.2006
Príspevky: 54
Bydlisko: Cintoríny sveta
 
Artime Napísal:
tak, Wiccánci uctievajú boha a bohy?u a oslavujú sviatky po?as roka. Sú sabaty (8x) a esbaty ( pri splne mesiaca). Wicca používa aj bosorácke techniky ako zaklínadlá, bilinkárstvo a veštenie, len majú eticky dané,že sa môžu používa? len na dobré skutky. Confused


Aj iný sa tým hrdia a nedodržiavajú to.
Myslím, že je to otázka jednotlivca Apple Computersi svoje u?enie zneužije, Apple Computersi nezneužije. Avšak naš?astie mnohý nemajú Apple Computerso Exclamation...... zneužiApple Computers tak sa aspo? tvária, že majú ...... (vedia).... nie?o.
Je na Slovensku odbo?ka Wicci? Zaujimalo by ma Apple Computersi tu sú. Rád by som ich spoznal aj tu, osobne.


_________________
Hrobový pochôdzkár - Memento mori
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PríspevokPredmet: Zaslal: Po Dec 11, 2006 3:21 pm
Artime



Založený: 17.02.2006
Príspevky: 81
Bydlisko: Slovensko
  áno, sú aj na Slovensku. Je zoznam ?udí, ktorí sa zaoberajú Wiccou aj na internete napr. na stránke { www deeweenka szm sk } Tam je väApple Computersšina z Blavy a B.Bystrice. Najviac je ale ?udí v Anglicku a Amerike.


_________________
Arti Arti Artime Very Happy
  Odpovedať s citátom
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Strana 1 z 2
Odpovedať na tému Odpovedať na tému
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Obsah fóra Forum.SelekCIA.COM / ?o si myslíte o ... / ?o si myslíte o Wicca ?

Prejdi na: 



Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB - 2001, 2002 phpBB Group
Časy uvádzané v GMT + 1 hodina